W naszym urzędzie można zapłacić kartą płatniczą i telefonem.

Starostwo Powiatowe uczestniczy w Programie upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej przy użyciu terminali płatniczych POS.

Targi Służb Mundurowych za nami!

07-02-2018

Targi Służb Mundurowych za nami!
Dnia 6.lutego br. I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie wraz z Młodzieżowym Centrum Kariery i Współpracy Międzynarodowej OHP w Sulęcinie zorganizowały Targi Służb Mundurowych. Targi poprowadziła p. Aleksandra Jasicka-Szabat Dyrektor I Liceum, która przywitała zaproszonych gości, w tym p. Tomasza Prozorowicza Wicestarostę Sulęcińskiego,
a następnie podkreśliła znaczenie służb mundurowych w dzisiejszym świecie. Na Targach zaprezentowały się różne grupy zawodowe, które na co dzień dbają o porządek i bezpieczeństwo publiczne. Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie, Komenda Powiatowej Straży Pożarnej w Sulęcinie, Służba Więzienna w Gorzowie Wlkp., Urząd Celno-Skarbowy w Gorzowie Wlkp., 17 Wielkopolska Brygada Zmechanizowana w Międzyrzeczu, Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp, Akademia Morska w Szczecinie oraz Technikum Leśne w Rzepinie to instytucje, które zaprezentowały specyfikę swojej pracy. Wszystkie grupy przyjechały doskonale przygotowane. Dużą niespodzianką okazał się pies Maniek, który na co dzień pracuje w Służbie Więziennej w Gorzowie Wlkp.

Młodzież mogła nie tylko posłuchać prelekcji, ale także przyjrzeć się z bliska pracy funkcjonariuszy i u źródła wypytać o blaski i cienie w ich pracy, poznać zasady rekrutacji do danej służby, zobaczyć umundurowanie oraz sprzęt, a wszystko po to, aby projektując swoją ścieżkę edukacyjną, określić indywidualne preferencje zawodowe.

Tekst: I LO w Sulęcinie

Foto: Madman24, I LO w Sulęcinie

Wyniki konkursu na stanowisko Dyrektora PUP w Sulęcinie

Z dniem 14 lutego 2018 r. Starosta Sulęciński powołał panią Jolantę Zabłocką na stanowisko Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sulęcinie. Pani Jolanta Zabłocka spełniła wymagania formalne zamieszczone w ogłoszeniu Starosty Sulęcińskiego z dnia 31 stycznia 2018 r. (zarządzenie Nr 16/2018 w sprawie ogłoszenia konkursu na wolne kierownicze stanowisko urzędnicze dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sulęcinie oraz powołania komisji konkursowej i określenia regulaminu prac komisji konkursowej), wynikające z ustawy z dnia 21 listopada 2008r.o pracownikach samorządowych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1868 ze zm.) oraz ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t.j. Dz.U. z 2017r. poz. 1065 ze zm.)

Nabór wniosków dla sportowców, którzy w roku 2017 osiągnęli najwyższe wyniki sportowe!

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego informuje, że zgodnie z § 2 ust. 4 uchwały Rady Powiatu w Sulęcinie Nr XXVI/161/12 z dnia 27 listopada 2012 roku w sprawie ustalenia trybu i zasad przyznawania nagród finansowych dla najlepszych sportowców z Powiatu Sulęcińskiego, ogłasza nabór wniosków dla sportowców, którzy w roku 2017 osiągnęli najwyższe wyniki sportowe.

Dyżury pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności

Dyżury pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności dla mieszkańców Powiatu Sulęcińskiego w Sulęcinie przy ul. Witosa 49 w okresie od stycznia do czerwca 2018r.

Dyżury w godzinach 08:30 - 15:00
styczeń : 9 i 23
luty: 6 i 20
marzec: 6 i 20
kwiecień: 10 i 24
maj: 8 i 22
czerwiec: 5 i 19

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli. Na terenie województwa lubuskiego, zmianie ulegnie miejsce wykonywania świadczeń w Gorzowie Wielkopolskim.

Harmonogram dyżurów pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności dla mieszkańców Powiatu Sulęcińskiego w Sulęcinie przy ul. Witosa 49 w okresie od września do grudnia 2017 roku:

W godzinach:     08: 30 - 15 : 00
wrzesień : 12 i 26
październik : 10 i 24
listopad : 7 i 21
grudzień : 12

Dyżury aptek w 2017 roku

W załączniku uchwała Rady Powiatu w sprawie rozkładu godzin pracy aptek w Powiecie Sulęcińskim w 2017 roku.