yScalanie gruntów - Krępiny i część Krzeszyc

Zdobywamy mistrzowskie szlify!

12-03-2018

Zdobywamy mistrzowskie szlify!
W dniu 05.03.2018 r. uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie Katarzyna Paszkiewicz i Mateusz Środa wzięli udział w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego „Sportowa wiosna", który odbył się w Gniewinie koło Sopotu. To jeden z konkursów z cyklu „Kulinarny Puchar Polski". Celem "Sportowej Wiosny" jest popularyzacja wiedzy kulinarnej i najnowszych trendów w gotowaniu.
W dziedzinie kuchni sportowej, kuchni fit - to najważniejsze wyzwania współczesnych kulinariów. W eliminacjach brało udział 36 szkół gastronomicznych z całej Polski, a do finału zakwalifikowało się 12 drużyn, w tym uczniowie naszej szkoły. Walczyliśmy ambitnie, aby stworzyć dania smaczne, piękne i oryginalne, ale przede wszystkim fit. Konkurs przebiegał na bardzo wysokim poziomie. Na wykonanie 7 porcji skomplikowanych dań było zaledwie 120 minut. Uczniowie Katarzyna Paszkiewicz i Mateusz Środa zaprezentowali w daniu głównym: filet z pstrąga na puree z pietruszki i chutney z gruszki i chilli, dodatek do dania stanowiły frytki batatów i sos rybny. Na deser zaserwowali: fondat czekoladowy z musem malinowym, sosem rozmarynowym i crunchem z białej czekolady - dodatkiem była temperowana czekolada. Szkolni kucharze podkreślali, że najważniejsze w sztuce kulinarnej jest czerpanie przyjemności oraz satysfakcji z zawodu. Przyznają, że było to dla nich wielkie wyzwanie i niesamowite przeżycie. Nawiązali kontakty z najsłynniejszymi polskimi kucharzami takimi jak: Kurt Szcheller, Patryk Dziamski oraz Robert Szulborski. W wyniku rywalizacji na bardzo wysokim poziomie osiągnęliśmy sukces i zdobyliśmy wysokie lokaty, które były możliwe dzięki talentom, pomysłowości i wytrwałości uczniów, ale także wsparciu dyrektora szkoły pani Grażyny Sobieraj, która nieustannie inspirowała nas do twórczej pracy i podejmowania wyzwań oraz do udziału w konkursach na terenie Polski.

Źródło: Nauczyciel ZSLiZ w Sulęcinie Beata Janicka

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 1.

Nabór na stanowisko dyrektora SOSW

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłosił nabór na stanowisko dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego im. Marii Konopnickiej w Sulęcinie z siedzibą w Sulęcinie przy ul. Lipowa 12, 69-200 Sulęcin.

Drugi nabór wniosków dla najlepszych sportowców

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego po raz drugi ogłasza nabór wniosków dla sportowców, którzy w roku 2017 osiągnęli najwyższe wyniki sportowe.