Powiat Sulecinski

<     >

Projekt Modernizacja

Projekt Modernizacja

Powiat Sulęciński informuje, że w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie rozpoczęto realizację projektu pod nazwą „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim"

 

Najnowsze aktualności

Aktualności

Zdobywamy mistrzowskie szlify!

12-03-2018

Zdobywamy mistrzowskie szlify!
W dniu 05.03.2018 r. uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie Katarzyna Paszkiewicz i Mateusz Środa wzięli udział w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego „Sportowa wiosna", który odbył się w Gniewinie koło Sopotu. To jeden z konkursów z cyklu „Kulinarny Puchar Polski". Celem "Sportowej Wiosny" jest popularyzacja wiedzy kulinarnej i najnowszych trendów w gotowaniu.
W dziedzinie kuchni sportowej, kuchni fit - to najważniejsze wyzwania współczesnych kulinariów. W eliminacjach brało udział 36 szkół gastronomicznych z całej Polski, a do finału zakwalifikowało się 12 drużyn, w tym uczniowie naszej szkoły. Walczyliśmy ambitnie, aby stworzyć dania smaczne, piękne i oryginalne, ale przede wszystkim fit. Konkurs przebiegał na bardzo wysokim poziomie. Na wykonanie 7 porcji skomplikowanych dań było zaledwie 120 minut. Uczniowie Katarzyna Paszkiewicz i Mateusz Środa zaprezentowali w daniu głównym: filet z pstrąga na puree z pietruszki i chutney z gruszki i chilli, dodatek do dania stanowiły frytki batatów i sos rybny. Na deser zaserwowali: fondat czekoladowy z musem malinowym, sosem rozmarynowym i crunchem z białej czekolady - dodatkiem była temperowana czekolada. Szkolni kucharze podkreślali, że najważniejsze w sztuce kulinarnej jest czerpanie przyjemności oraz satysfakcji z zawodu. Przyznają, że było to dla nich wielkie wyzwanie i niesamowite przeżycie. Nawiązali kontakty z najsłynniejszymi polskimi kucharzami takimi jak: Kurt Szcheller, Patryk Dziamski oraz Robert Szulborski. W wyniku rywalizacji na bardzo wysokim poziomie osiągnęliśmy sukces i zdobyliśmy wysokie lokaty, które były możliwe dzięki talentom, pomysłowości i wytrwałości uczniów, ale także wsparciu dyrektora szkoły pani Grażyny Sobieraj, która nieustannie inspirowała nas do twórczej pracy i podejmowania wyzwań oraz do udziału w konkursach na terenie Polski.
 
 
Źródło: Nauczyciel ZSLiZ w Sulęcinie Beata Janicka

Galeria

OGŁOSZENIA

Zgłaszanie informacji o jednostkach nieodpłatnego poradnictwa

W związku z wejściem z dniem 1 stycznia 2019r. art. 8a w ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej( tj. Dz.U.2017 poz. 2030) Starosta sporządza i aktualizuje listę jednostek nieodpłatnego poradnictwa, dostępnego dla mieszkańców powiatu, które obejmuje w szczególności:
SPRAWY SPOŁECZNE

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli.

PRZEWODNIK INTERESANTA

Wydział Budownictwa i Ochrony Środowiska

UWAGA!!!! od dnia 01.06.2018 r. obsługa klientów w Wydziale Budownictwa i Ochrony Środowiska będzie odbywać się wg poniższego harmonogramu:

Poniedziałek 8.00-17.00
Wtorek 7.30-15.30
Środa -------------
Czwartek 7.30-15.30
Piątek 7.30-14.30

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

INTERNETOWY SYSTEM UMAWIANIA WIZYT

Przeczytaj załącznik z instrukcją internetowego systemu umawiania w wydziale komunikacji.

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta