Powiat Sulecinski

<     >

Scalanie gruntów - Ownice

Scalanie gruntów - Ownice

 

logotypy_na_scalanie_7185_02

 

 

Powiat Sulęciński realizuje obecnie projekt pn. „Scalanie gruntów wraz z zagospodarowaniem poscaleniowym wsi Ownice".

 

Scalanie gruntów - Krępiny i część Krzeszyc

Scalanie gruntów - Krępiny i część Krzeszyc

 

logotypy_na_scalanie_7185_01

 

Powiat Sulęciński realizuje obecnie projekt pn. „Scalanie gruntów wraz z zagospodarowaniem poscaleniowym wsi Krępiny i części Krzeszyc".

 

 Nieodpłatna pomoc prawna

Nieodpłatna pomoc prawna


   

 

   

 

 

Rozbudowa i wyposażenie SOSW w Sulęcinie

Rozbudowa i wyposażenie SOSW w Sulęcinie

Powiat Sulęciński informuje, że rozpoczęto realizację projektu pod nazwą: „Rozbudowa i wyposażenie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Sulęcinie".

Najnowsze aktualności

Aktualności

Kwartalna Biesiada Imieninowa i Jubileusz 102...

29-03-2018

Kwartalna Biesiada Imieninowa i Jubileusz 102 lat Pani Eugenii Sucheckiej

"...I mimo stu dwóch lat można tak, jak za młodu cieszyć się wiosną, słońcem, zapachem kwitnącego bzu, muzyką i widokiem tych, których się kocha..."

Niewielu ludziom dane jest świętować 102 rocznicę urodzin. Nie często też zdarza się, aby tradycyjnie śpiewane „ Sto lat" modyfikowano w sekwencji na „ Dwieście lat". Jednak taką okazję miała Pani Eugenia Suchecka mieszkanka DPS w Tursku, która 27 marca obchodziła swoje 102 urodziny.

W tym uroczystym i niezwykłym dla Jubilatki dniu towarzyszyła Jej najbliższa rodzina oraz zaproszeni goście: Starosta Sulęciński  Adam Basiński, Burmistrz Sulęcina Dariusz Ejchart oraz kierownik PCPR Joanna Różańska. Obchody jubileuszowe rozpoczęły się życzeniami od zaproszonych gości oraz Dyrektor Turskiego Domu Aliny Konopko- Żelechowskiej. Wśród ciepłych słów kierowanych do Pani Eugenii nie zabrakło uznania, podziwu oraz podziękowań za wszelkie trudy i owoce minionego wieku. To wyjątkowe spotkanie uświetnił występ pana Maćka Bardena artysty sulęcińskiej estrady. Zebrani mogli także wysłuchać kilku piosenek w wykonani naszej pracownicy Nikoli Kurasik. Zwieńczeniem uroczystości był przepyszny tort urodzinowy oraz wspólne fotografie z szanowną Jubilatką. Warto zauważyć, iż nasza 102- latka pomimo upływu lat nadal cieszy się dobrym zdrowiem i pogodą ducha. W wiosennym nastroju, atmosferze radości, wspomnień i przyjaźni w „Turskim Domu" odbyła się imieninowa biesiada dla Mieszkańców. Była ona okazją do złożenia życzeń wszystkim : Janom, Krystynom, Danutom, Helenom, Kazimierzom i Józefom. Jest nam niezmiernie miło, że możemy wspólnie cieszyć się z osiągnięcia przez Mieszkankę „Turskiego Domu" tak wspaniałego wieku. Życzmy więc Pani Eugenii Sucheckiej i jej bliskim, aby radość z życia towarzyszyła im jak najdłużej i już nie sto, ale dwieście!

 

Źródło: DPS

Galeria

OGŁOSZENIA

Zmiana godzin dyżuru Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej

UWAGA!
W dniach 24 i 31 grudnia 2018 r. (poniedziałki)
dyżury prawnika w Punkcie Nieodpłatnej
Pomocy Prawnej
w Zespole Szkół Licealnych
i Zawodowych przy ul. Witosa 49
odbędą się od godziny 8:00-12:00

Zgłaszanie informacji o jednostkach nieodpłatnego poradnictwa

W związku z wejściem z dniem 1 stycznia 2019r. art. 8a w ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej( tj. Dz.U.2017 poz. 2030) Starosta sporządza i aktualizuje listę jednostek nieodpłatnego poradnictwa, dostępnego dla mieszkańców powiatu, które obejmuje w szczególności:

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 1.
SPRAWY SPOŁECZNE

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli.

PRZEWODNIK INTERESANTA

Wydział Budownictwa i Ochrony Środowiska

UWAGA!!!! od dnia 01.06.2018 r. obsługa klientów w Wydziale Budownictwa i Ochrony Środowiska będzie odbywać się wg poniższego harmonogramu:

Poniedziałek 8.00-17.00
Wtorek 7.30-15.30
Środa -------------
Czwartek 7.30-15.30
Piątek 7.30-14.30

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

INTERNETOWY SYSTEM UMAWIANIA WIZYT

Przeczytaj załącznik z instrukcją internetowego systemu umawiania w wydziale komunikacji.

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta