Kwartalna Biesiada Imieninowa i Jubileusz 102...

29-03-2018

Kwartalna Biesiada Imieninowa i Jubileusz 102 lat Pani Eugenii Sucheckiej

"...I mimo stu dwóch lat można tak, jak za młodu cieszyć się wiosną, słońcem, zapachem kwitnącego bzu, muzyką i widokiem tych, których się kocha..."

Niewielu ludziom dane jest świętować 102 rocznicę urodzin. Nie często też zdarza się, aby tradycyjnie śpiewane „ Sto lat" modyfikowano w sekwencji na „ Dwieście lat". Jednak taką okazję miała Pani Eugenia Suchecka mieszkanka DPS w Tursku, która 27 marca obchodziła swoje 102 urodziny.

W tym uroczystym i niezwykłym dla Jubilatki dniu towarzyszyła Jej najbliższa rodzina oraz zaproszeni goście: Starosta Sulęciński  Adam Basiński, Burmistrz Sulęcina Dariusz Ejchart oraz kierownik PCPR Joanna Różańska. Obchody jubileuszowe rozpoczęły się życzeniami od zaproszonych gości oraz Dyrektor Turskiego Domu Aliny Konopko- Żelechowskiej. Wśród ciepłych słów kierowanych do Pani Eugenii nie zabrakło uznania, podziwu oraz podziękowań za wszelkie trudy i owoce minionego wieku. To wyjątkowe spotkanie uświetnił występ pana Maćka Bardena artysty sulęcińskiej estrady. Zebrani mogli także wysłuchać kilku piosenek w wykonani naszej pracownicy Nikoli Kurasik. Zwieńczeniem uroczystości był przepyszny tort urodzinowy oraz wspólne fotografie z szanowną Jubilatką. Warto zauważyć, iż nasza 102- latka pomimo upływu lat nadal cieszy się dobrym zdrowiem i pogodą ducha. W wiosennym nastroju, atmosferze radości, wspomnień i przyjaźni w „Turskim Domu" odbyła się imieninowa biesiada dla Mieszkańców. Była ona okazją do złożenia życzeń wszystkim : Janom, Krystynom, Danutom, Helenom, Kazimierzom i Józefom. Jest nam niezmiernie miło, że możemy wspólnie cieszyć się z osiągnięcia przez Mieszkankę „Turskiego Domu" tak wspaniałego wieku. Życzmy więc Pani Eugenii Sucheckiej i jej bliskim, aby radość z życia towarzyszyła im jak najdłużej i już nie sto, ale dwieście!

Źródło: DPS

Zmiana godzin dyżuru Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej

UWAGA!
W dniach 24 i 31 grudnia 2018 r. (poniedziałki)
dyżury prawnika w Punkcie Nieodpłatnej
Pomocy Prawnej
w Zespole Szkół Licealnych
i Zawodowych przy ul. Witosa 49
odbędą się od godziny 8:00-12:00

Zgłaszanie informacji o jednostkach nieodpłatnego poradnictwa

W związku z wejściem z dniem 1 stycznia 2019r. art. 8a w ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej( tj. Dz.U.2017 poz. 2030) Starosta sporządza i aktualizuje listę jednostek nieodpłatnego poradnictwa, dostępnego dla mieszkańców powiatu, które obejmuje w szczególności:

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 1.