Filmowo-muzyczny poranek

30-03-2018

Filmowo-muzyczny poranek

Sulęciński Ośrodek Kultury zaprasza na filmowo-muzyczny poranek. Małopolska grupa CZERWIE zrealizowała projekt muzyki "na żywo" granej do wyjątkowego, niemego filmu „Pan Tadeusz" w reżyserii Ryszarda Ordyńskiego.

Filmowo-muzyczny poranek z zespołem Czerwie / Pan Tadeusz
06.04.2018 R., godz. 9:00, Sulęciński Ośrodek Kultury - Sala Konferencyjna

Wstęp:
8 zł (bilet ulgowy dla grup zorganizowanych)
12 zł (bilet normalny)

Film Ryszarda Ordyńskiego jest jedną z największych produkcji dwudziestolecia międzywojennego, a zarazem pierwszą filmową wersją epopei narodowej Adama Mickiewicza. Uroczysta, warszawska premiera „Pana Tadeusza" odbyła się 9 listopada 1928 roku, w 10. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Udział w niej wzięli najwyżsi dostojnicy państwowi: prezydent Ignacy Mościcki z małżonką, marszałek Józef Piłsudski z rodziną, członkowie Rady Ministrów oraz korpusu dyplomatycznego. Słowo wstępne wygłosił pisarz Juliusz Kaden-Bandrowski. W filmie wystąpiła czołówka ówczesnych gwiazd polskiego ekranu: Stanisław Knake-Zawadzki, Helena Sulima, Mariusz Maszyński, Stefan Jaracz (sam Ordyński zagrał oficera armii gen. Dąbrowskiego). Scenarzyści filmu, wybitni pisarze: Andrzej Strug i Ferdynand Goetel, wraz z reżyserem postanowili przenieść na ekran żywe obrazy w stylu rysunków Michała Elwiro Andriollego, autora ilustracji do „Pana Tadeusza" (źródło: http://www.fn.org.pl)

CZERWIE - niezależna małopolska formacja prezentująca dźwięki z pogranicza popu, rocka, folku, etno, sceny absurdu, teatru i filmu. Balansując muzycznie, potrafią zagrać „i do tańca i do różańca".
Grupa zawiązała się spontanicznie w 2000 r. na wiejskim pikniku w sołectwie Roczyny koło Andrychowa (pow. wadowicki) w Beskidzie Małym i godnie reprezentuje swój region występami, na które dostaje zaproszenia z całego kraju.
Fragment koncertu - https://www.youtube.com/watch?v=WQ15V8GrYE0
profil fb zespołu: https://www.facebook.com/czerwie

Źródło: SOK

Drugi nabór wniosków dla najlepszych sportowców

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego po raz drugi ogłasza nabór wniosków dla sportowców, którzy w roku 2017 osiągnęli najwyższe wyniki sportowe.

Wyniki konkursu na stanowisko Dyrektora PUP w Sulęcinie

Z dniem 14 lutego 2018 r. Starosta Sulęciński powołał panią Jolantę Zabłocką na stanowisko Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sulęcinie.