30-03-2018

Filmowo-muzyczny wieczór z zespołem Czerwie

Sulęciński Ośrodek Kultury zaprasza na filmowo-muzyczny wieczór. Małopolska grupa CZERWIE zrealizowała projekt muzyki "na żywo" granej do kultowego, niemego, filmu „Brzdąc" Ch. Chaplina.

06.04.2018 r., godz. 20:00, Sulęciński Ośrodek Kultury - Sala Konferencyjna

Wstęp: 15 zł
Brzdąc - Jeden z najwybitniejszych filmów Chaplina - reżysera i Chaplina - aktora. Wzruszająca historia biednego szklarza i jego towarzysza: małego chłopca - podrzutka. Typowe dla Chaplina przemieszanie komedii z tragedią, sentymentalizmu z radością i wielką liczbą humorystycznych gagów. Nie można również pominąć wspaniałej gry małego Jackiego Coogana.

BRZDĄC (tyt. oryg. „The Kid"), komedia/niemy, występują: Charles Chaplin jako Włóczęga, Jackie Coogan jako Brzdąc, Edna Purviance jako Matka, Carl Miller jako Mężczyzna, Tom Wilson, Policjant, Jules Hanft, Lekarz i inni, reżyseria: Charles Chaplin, scenariusz: Charles Chaplin, zdjęcia: Roland Totheroh , Jack Wilson, montaż: Charles Chaplin, muzyka: Charles Chaplin, czas trwania: 68 min., USA, 1921

Zapraszamy serdecznie nie tylko miłośników kultowego kina, ale także tych, którzy chcą spędzić nietuzinkowo sobotni wieczór.

CZERWIE - niezależna małopolska formacja prezentująca dźwięki z pogranicza popu, rocka, folku, etno, sceny absurdu, teatru i filmu. Balansując muzycznie, potrafią zagrać „i do tańca i do różańca".
Grupa zawiązała się spontanicznie w 2000 r. na wiejskim pikniku w sołectwie Roczyny koło Andrychowa (pow. wadowicki) w Beskidzie Małym i godnie reprezentuje swój region występami, na które dostaje zaproszenia z całego kraju.
Fragment koncertu - https://www.youtube.com/watch?v=WQ15V8GrYE0
profil fb zespołu: https://www.facebook.com/czerwie

Źródło: SOK

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 1.

Nabór na stanowisko dyrektora SOSW

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłosił nabór na stanowisko dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego im. Marii Konopnickiej w Sulęcinie z siedzibą w Sulęcinie przy ul. Lipowa 12, 69-200 Sulęcin.

Drugi nabór wniosków dla najlepszych sportowców

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego po raz drugi ogłasza nabór wniosków dla sportowców, którzy w roku 2017 osiągnęli najwyższe wyniki sportowe.