Lubuski Konkurs Recytatorski PRO ARTE

09-04-2018

Lubuski Konkurs Recytatorski PRO ARTE
5 kwietnia (czwartek) w Sulęcińskim Ośrodku Kultury (Klub u Bulka) odbyły się powiatowe prezentacje Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego w ramach cyklu eliminacji powiatowych PRO ARTE. Rada Artystyczna w składzie: Katarzyna Gardziejewska, Natalia Januszkiewicz oraz Sławomir Kaczmarek postanowiła nominować do finału wojewódzkiego dziewięciu uczestników z trzech kategorii wiekowych.

I kategoria wiekowa (klasy I-III szkół podstawowych)
1. Emilia Szpilarska (Szkoła Podstawowa w Torzymiu)
2. Marta Kręcichwost (Szkoła Podstawowa w Lubniewicach)
3. Joanna Niedziela (Zespół Edukacyjny - Gądków Wielki)

II kategoria wiekowa (klasy IV-VI szkół podstawowych)
1. Martyna Tymkiewicz (Szkoła Podstawowa nr 1 w Sulęcinie)
2. Anna Martin (Szkoła Podstawowa w Krzeszycach)
3. Igor Plachimowicz (Zespół Edukacyjny - Gądków Wielki)

III kategoria wiekowa (klasy VII szkół podstawowych oraz II i III gimnazjum)
1. Klaudia Habura (Szkoła Podstawowa w Torzymiu)
2. Antonina Taszarek (Szkoła Podstawowa w Torzymiu)
3. Amelia Kurz (Szkoła Podstawowa nr 1 w Sulęcinie)

Rada Artystyczna postanowiła także dodatkowo wyróżnić 12 osób. Brawa należą się zatem: Marlenie Milke (Szkoła Podstawowa nr 2 w Sulęcinie), Alicji Kuźmickiej (Szkoła Podstawowa nr 2 w Sulęcinie), Adriannie Raczykowskiej (Szkoła Podstawowa w Krzeszycach), Feliksowi Stankiewiczowi (Szkoła Podstawowa w Lubniewicach), Tomaszowi Środzie (Szkoła Podstawowa w Lubniewicach), Oliwii Wierzbińskiej (Szkoła Podstawowa w Lubniewicach), Ninie Więckowicz (Szkoła Podstawowa nr 2 w Sulęcinie), Alicji Przybyłek (Szkoła Podstawowa w Lubniewicach), Idze Raczykowskiej (Szkoła Podstawowa w Krzeszycach), Emilii Nawrockiej (Szkoła Podstawowa w Krzeszycach), Annie Kargul (Szkoła Podstawowa w Lubniewicach) oraz Oldze Barwińskiej (Szkoła Podstawowa w Torzymiu).

Serdeczne gratulacje!

Źródło: SOK

Nabór kandydatów na członków komisji konkursowej

Zarząd Powiatu zaprasza organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (DZ. U. z 2018r. poz. 450 z późn. zm.) do zgłaszania swoich przedstawicieli na członków komisji konkursowej opiniującej oferty na wsparcie realizacji zadania publicznego Powiatu Sulęcińskiego z zakresu działalności na rzecz osób niepełnosprawnych w 2019 r.
Więcej informacji w zakładce organizacje pozarządowe, konkurs ofert - realizacja zadania publicznego.

Zgłaszanie informacji o jednostkach nieodpłatnego poradnictwa

W związku z wejściem z dniem 1 stycznia 2019r. art. 8a w ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej( tj. Dz.U.2017 poz. 2030) Starosta sporządza i aktualizuje listę jednostek nieodpłatnego poradnictwa, dostępnego dla mieszkańców powiatu, które obejmuje w szczególności:

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 1.