Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

13-04-2018

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej
Dziś odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W konkursie na szczeblu powiatowym wystartowało 31 uczestników z ternu Gmin: Lubniewice, Krzeszyce, Słońsk, Sulęcin oraz Torzym . Uczniowie podzieleni zostali na trzy grupy tj: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.
W I etapie uczestnicy rozwiązywali test wiedzy o pożarnictwie, który pozwolił wyłonić po 5 uczestników z każdej grupy, którzy w II etapie odpowiadali przed Komisją na wylosowane zestawy pytań. Każdy z zawodników turnieju otrzymał z rąk Wicestarosty Sulęcińskiego Pana Tomasza Prozorowicza Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Sulęcinie pamiątkowy dyplom uczestnictwa i upominek, a 3 osoby z każdej grupy, które uzyskały najwyższą liczbę punktów otrzymały nagrody.
Do kolejnego etapu na szczeblu wojewódzkim, który odbędzie się już 27 kwietnia br w Zielonej Górze dostały się osoby, które zajęły I i II miejsce w poszczególnych grupach.
Gratulujemy finalistom z Powiatu Sulęcińskiego i życzymy powodzenia na szczeblu wojewódzkim.

Poniżej zwycięzcy eliminacji powiatowych w 3 grupach:

I grupa Szkoły Podstawowe:

1. Natalia Tymczyn
2. Marcel Blatkiewicz
3. Daniel Polewski

II grupa Gimnazja
1. Michał Krzemiński
2. Wiktoria Tymczyn
3. Oliwia Morzyk

III grupa Szkoły Ponadpodstawowe:
1. Krystian Cichocki
2. Agata Łętowska
3. Natalia Góreńczyk

Zmiana godzin dyżuru Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej

UWAGA!
W dniach 24 i 31 grudnia 2018 r. (poniedziałki)
dyżury prawnika w Punkcie Nieodpłatnej
Pomocy Prawnej
w Zespole Szkół Licealnych
i Zawodowych przy ul. Witosa 49
odbędą się od godziny 8:00-12:00

Zgłaszanie informacji o jednostkach nieodpłatnego poradnictwa

W związku z wejściem z dniem 1 stycznia 2019r. art. 8a w ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej( tj. Dz.U.2017 poz. 2030) Starosta sporządza i aktualizuje listę jednostek nieodpłatnego poradnictwa, dostępnego dla mieszkańców powiatu, które obejmuje w szczególności:

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 1.