„Dzisiaj nasza szkoła właśnie ciebie woła!”

04-05-2018

„Dzisiaj nasza szkoła właśnie ciebie woła!”
„Dzisiaj nasza szkoła właśnie ciebie woła!" - Dzień Drzwi Otwartych w ZSLiZ

25 kwietnia 2018 r. był dniem otwartym w Zespole Szkól Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie. Połączono go z Powiatowymi Targami Edukacji i Pracy organizowanymi tego dnia w naszej szkole.

Dyrektor szkoły, pani Grażyna Sobieraj, serdecznie powitała młodzież gimnazjów, ich rodziców i opiekunów, zachęcając do podjęcia nauki w naszej szkole, która jest miejscem niezwykle przyjaznym, nowoczesnym, spełniającym najwyższe standardy współczesnej edukacji. Wśród gości znalazł się również Starosta Sulęciński Pan Adam Basiński, który podkreślił, że Zespół Szkół to modelowe miejsce, w którym realizowane są najwyższe standardy kształcenia zawodowego.
Przedstawiona oferta edukacyjna na przyszły rok szkolny, zobrazowana została w postaci prezentacji zawodów i kierunków kształcenia w wykonaniu uczniów. W programie artystycznym wystąpił szkolny zespół muzyczny, prezentując specjalnie przygotowane utwory. Kabaret pt. „Drzwi" brawurowo, zaprezentowany przez uczniów ze Szkolnego Koła Teatralnego ,, Bystrzaki'', prowadzonego pod kierunkiem pani Anny Sobieraj, wywołał wiele uśmiechów. Goście zwiedzili gabinety lekcyjne, zmodernizowane warsztaty z nowoczesnymi pracowniami, internat, szkolne boiska oraz dziedziniec, gdzie można było podziwiać sprzęt i pokazy straży pożarnej, policji i wojska przy znacznym wsparciu uczniów z klas mundurowych, którzy zaprezentowali się w musztrze. W świetlicy i centrum czytelniczo - medialnym zorganizowano kawiarenkę, gdzie można było odpocząć przy herbacie, kawie, cieście, porozmawiać ze starszymi kolegami.
Gimnazjaliści podkreślali, że nasza szkoła robi duże wrażenie. Piękna, nowoczesna z wieloma możliwościami rozwoju. Atutem są także przyjaźni uczniowie, nauczyciele i świetna atmosfera. Cieszymy się z takich opinii i zapraszamy do nas.

Źródło: ZSLiZ - nauczyciel Karina Rogowska

loga_moderniazacjakolor_865

Nabór kandydatów na członków komisji konkursowej

Zarząd Powiatu zaprasza organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (DZ. U. z 2018r. poz. 450 z późn. zm.) do zgłaszania swoich przedstawicieli na członków komisji konkursowej opiniującej oferty na wsparcie realizacji zadania publicznego Powiatu Sulęcińskiego z zakresu działalności na rzecz osób niepełnosprawnych w 2019 r.
Więcej informacji w zakładce organizacje pozarządowe, konkurs ofert - realizacja zadania publicznego.

Zgłaszanie informacji o jednostkach nieodpłatnego poradnictwa

W związku z wejściem z dniem 1 stycznia 2019r. art. 8a w ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej( tj. Dz.U.2017 poz. 2030) Starosta sporządza i aktualizuje listę jednostek nieodpłatnego poradnictwa, dostępnego dla mieszkańców powiatu, które obejmuje w szczególności:

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 1.