Mali Czytelnicy

09-05-2018

Mali Czytelnicy
8 maja, w ramach tegorocznej edycji Tygodnia Bibliotek, odbyło się bardzo uroczyste wydarzenie, mianowicie pasowanie przedszkolaków na pełnoprawnych czytelników naszej biblioteki. Czterolatki z Przedszkola nr 1 im. Małego Przyrodnika oraz z Przedszkola nr 2 im. Małych Odkrywców w Sulęcinie obchodziły dzisiaj swoje małe, ale jakże ważne święto!
„Od czwartego roku bez książeczki ani kroku" to cykliczne wydarzenie, które biblioteka organizuje co roku. W tym roku z myślą o naszych gościach postanowiliśmy przygotować krótki program artystyczny -  w formie teatru cieni zaprezentowałyśmyciekawą prezentację tego, czym zajmujemy się na co dzień oraz tego, co dokładnie skrywa w swoich zakamarkach nasza biblioteka!
W programie dzisiejszego wydarzenia najważniejsza była oczywiście przysięga, którą składały przejęte Maluchy:
"My przedszkolaki
uroczyście przyrzekamy,
że będziemy książki kochać,
krzywdy zrobić im nie damy.
Wskazówek i rad książek
będziemy słuchać z uwagą.
Obowiązki czytelnika
traktować z wielką powagą!
Przyrzekamy!"
Te ważne słowa przysięgi dzieci powtórzyły w pełnym skupieniu, aczkolwiek z szerokim uśmiechem na twarzy. Nasi goście na pamiątkę tego ważnego wydarzenia otrzymali piękne dyplomy oraz książeczki. Cieszymy się bardzo, że nasza biblioteka zyskała nowych czytelników!

Źródło: SOK Sulęcin - Biblioteka Publiczna w Sulęcinie

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 1.

Nabór na stanowisko dyrektora SOSW

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłosił nabór na stanowisko dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego im. Marii Konopnickiej w Sulęcinie z siedzibą w Sulęcinie przy ul. Lipowa 12, 69-200 Sulęcin.

Drugi nabór wniosków dla najlepszych sportowców

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego po raz drugi ogłasza nabór wniosków dla sportowców, którzy w roku 2017 osiągnęli najwyższe wyniki sportowe.