Podsumowanie Tygodnia Bibliotek

11-05-2018

Podsumowanie Tygodnia Bibliotek

W ramach trwającego Tygodnia Bibliotek, którego  głównym celem jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa, Biblioteka Publiczna w Sulęcinie oraz Suleciński Ośrodek Kultury przygotowali szereg wydarzeń związanych z książką m.in.: biblioteka w plenerze, mistrz pięknego czytania czy też Akademia Malucha.

Poniżej relacja z tych wydarzeń:

"Biblioteka w plenerze"

8 maja na Osiedlu Żubrów odbyła się plenerowa promocja biblioteki. Tematem przewodnim spotkania było tegoroczne hasło Tygodnia Bibliotek: (DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA. Tego dnia przygotowaliśmy dla uczestników wydarzenia szereg atrakcji: książkę w ciemno, wspólne czytanie wybranych fragmentów książek, zagadki literackie, kolorowanki i malowanie twarzy, wykonywane przez panią Agnieszkę Dulik, balony z sentencjami o książkach oraz narody dla uczestników naszych konkursów. Uczestnikom "Biblioteki w plenerze" przekazaliśmy mapkę, która doprowadzi chętnych do naszej filii bibliotecznej, gdzie na każdego czeka ciekawy i różnorodny księgozbiór oraz inne atrakcje. Dziękujemy Świetlicy Środowiskowej Żubrów za pomoc przy organizacji tego wydarzenia!

„Mistrz Pięknego Czytania"

W dniu 9 maja odbyła się kolejna edycja konkursu pod hasłem „Mistrz Pięknego Czytania". Konkurs skierowany został do uczniów klas trzecich szkół podstawowych, należących do Gminy Sulęcin. Jury w składzie: Roksana Popis, Marta Grzelczyk oraz Katarzyna Nowak (przewodnicząca komisji) oceniały czytających pod kątem: płynności, poprawności, wyrazistości oraz tempa czytania. Udział w konkursie wzięło trzynastu uczniów - przedstawiciele Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie, Szkoły Podstawowej im. Polskich Strażaków w Trzemesznie Lubuskim oraz Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie. Uczniowie w pierwszej kolejności czytali tekst, który samodzielnie przygotowywali, następnie przedstawiali fragment tekstu przygotowanego wcześniej przez organizatora.

Miło nam poinformować, że wyróżniono następujące osoby:
Laureaci: Jan Małek, Tobiasz Terech oraz Dominik Walbaum
Osoby wyróżnione: Alicja Sroka, Hanna Rogowska oraz Natalia Tymczyn
Serdecznie gratulujemy i do zobaczenia za rok, na kolejnej edycji konkursu!

Źródło:  Biblioteka Publiczna w Sulęcinie / SOK

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 1.

Nabór na stanowisko dyrektora SOSW

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłosił nabór na stanowisko dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego im. Marii Konopnickiej w Sulęcinie z siedzibą w Sulęcinie przy ul. Lipowa 12, 69-200 Sulęcin.

Drugi nabór wniosków dla najlepszych sportowców

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego po raz drugi ogłasza nabór wniosków dla sportowców, którzy w roku 2017 osiągnęli najwyższe wyniki sportowe.