Powiat Sulecinski

<     >

Rozbudowa i wyposażenie SOSW w Sulęcinie

Rozbudowa i wyposażenie SOSW w Sulęcinie

Powiat Sulęciński informuje, że rozpoczęto realizację projektu pod nazwą: „Rozbudowa i wyposażenie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Sulęcinie".

Projekt Modernizacja

Projekt Modernizacja

Powiat Sulęciński informuje, że w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie rozpoczęto realizację projektu pod nazwą „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim"

 

Aktualności

Podsumowanie Tygodnia Bibliotek

11-05-2018

Podsumowanie Tygodnia Bibliotek

W ramach trwającego Tygodnia Bibliotek, którego  głównym celem jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa, Biblioteka Publiczna w Sulęcinie oraz Suleciński Ośrodek Kultury przygotowali szereg wydarzeń związanych z książką m.in.: biblioteka w plenerze, mistrz pięknego czytania czy też Akademia Malucha.

Poniżej relacja z tych wydarzeń:

"Biblioteka w plenerze"

8 maja na Osiedlu Żubrów odbyła się plenerowa promocja biblioteki. Tematem przewodnim spotkania było tegoroczne hasło Tygodnia Bibliotek: (DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA. Tego dnia przygotowaliśmy dla uczestników wydarzenia szereg atrakcji: książkę w ciemno, wspólne czytanie wybranych fragmentów książek, zagadki literackie, kolorowanki i malowanie twarzy, wykonywane przez panią Agnieszkę Dulik, balony z sentencjami o książkach oraz narody dla uczestników naszych konkursów. Uczestnikom "Biblioteki w plenerze" przekazaliśmy mapkę, która doprowadzi chętnych do naszej filii bibliotecznej, gdzie na każdego czeka ciekawy i różnorodny księgozbiór oraz inne atrakcje. Dziękujemy Świetlicy Środowiskowej Żubrów za pomoc przy organizacji tego wydarzenia!

„Mistrz Pięknego Czytania"

W dniu 9 maja odbyła się kolejna edycja konkursu pod hasłem „Mistrz Pięknego Czytania". Konkurs skierowany został do uczniów klas trzecich szkół podstawowych, należących do Gminy Sulęcin. Jury w składzie: Roksana Popis, Marta Grzelczyk oraz Katarzyna Nowak (przewodnicząca komisji) oceniały czytających pod kątem: płynności, poprawności, wyrazistości oraz tempa czytania. Udział w konkursie wzięło trzynastu uczniów - przedstawiciele Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie, Szkoły Podstawowej im. Polskich Strażaków w Trzemesznie Lubuskim oraz Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie. Uczniowie w pierwszej kolejności czytali tekst, który samodzielnie przygotowywali, następnie przedstawiali fragment tekstu przygotowanego wcześniej przez organizatora.

Miło nam poinformować, że wyróżniono następujące osoby:
Laureaci: Jan Małek, Tobiasz Terech oraz Dominik Walbaum
Osoby wyróżnione: Alicja Sroka, Hanna Rogowska oraz Natalia Tymczyn
Serdecznie gratulujemy i do zobaczenia za rok, na kolejnej edycji konkursu!


Źródło:  Biblioteka Publiczna w Sulęcinie / SOK

 

Galeria

OGŁOSZENIA

Nabór kandydatów na członków komisji konkursowej

Zarząd Powiatu zaprasza organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (DZ. U. z 2018r. poz. 450 z późn. zm.) do zgłaszania swoich przedstawicieli na członków komisji konkursowej opiniującej oferty na wsparcie realizacji zadania publicznego Powiatu Sulęcińskiego z zakresu działalności na rzecz osób niepełnosprawnych w 2019 r.
Więcej informacji w zakładce organizacje pozarządowe, konkurs ofert - realizacja zadania publicznego.

 

Zgłaszanie informacji o jednostkach nieodpłatnego poradnictwa

W związku z wejściem z dniem 1 stycznia 2019r. art. 8a w ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej( tj. Dz.U.2017 poz. 2030) Starosta sporządza i aktualizuje listę jednostek nieodpłatnego poradnictwa, dostępnego dla mieszkańców powiatu, które obejmuje w szczególności:

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 1.
SPRAWY SPOŁECZNE

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli.

PRZEWODNIK INTERESANTA

Wydział Budownictwa i Ochrony Środowiska

UWAGA!!!! od dnia 01.06.2018 r. obsługa klientów w Wydziale Budownictwa i Ochrony Środowiska będzie odbywać się wg poniższego harmonogramu:

Poniedziałek 8.00-17.00
Wtorek 7.30-15.30
Środa -------------
Czwartek 7.30-15.30
Piątek 7.30-14.30

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

INTERNETOWY SYSTEM UMAWIANIA WIZYT

Przeczytaj załącznik z instrukcją internetowego systemu umawiania w wydziale komunikacji.

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta