Lubuska Gala Teatralna

11-05-2018

Lubuska Gala Teatralna
9 maja w Sali Konferencyjnej Sulęcińskiego Ośrodka Kultury odbyła się Lubuska Gala Teatralna. Przegląd ten jest częścią Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2018 realizowanego w województwie lubuskim. Operatorem programu jest Regionalne Centrum Animacji Kultury, natomiast realizatorem gali jest Sulęciński Ośrodek Kultury.
Lubuska Gala Teatralna jest przedsięwzięciem, które odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych:
Scena Dziecięca (zespoły złożone z uczniów szkół podstawowych - klasy I - VI)
Scena Młodzieżowa (zespoły złożone z uczniów VII klas szkoły podstawowej oraz II i III klasy gimnazjum).
W inscenizacji dziecięcej zaprezentowały się:
- teatr Gminnego Ośrodka Kultury „Pod Morwą" z Lubniewic pod kierownictwem artystycznym pani Aleksandry Góreckiej, w spektaklu „W świecie zabawek"
- teatr „Ba-Jaga" Sulęcińskiego Ośrodka Kultury pod kierownictwem artystycznym pani Teresy Masztalerz, w spektaklu „Wiosenna przygoda".
W inscenizacji młodzieżowej wystąpił:
- teatr Gminnego Ośrodka Kultury „Pod Morwą" z Lubniewic pod kierownictwem artystycznym pani Aleksandry Góreckiej, w spektaklu „Pełna strzykawka".
W naszym wczorajszym przeglądzie udział wzięły trzy grupy i wszystkie trzy otrzymały nominację do udziału w finale wojewódzkim - taką decyzję podjęło jury w składzie: Weronika Osowiec z Regionalnego Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze oraz Jacek Filipek - Dyrektor Sulęcińskiego Ośrodka Kultury.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Źródło: SOK

Zgłaszanie informacji o jednostkach nieodpłatnego poradnictwa

W związku z wejściem z dniem 1 stycznia 2019r. art. 8a w ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej( tj. Dz.U.2017 poz. 2030) Starosta sporządza i aktualizuje listę jednostek nieodpłatnego poradnictwa, dostępnego dla mieszkańców powiatu, które obejmuje w szczególności: