Wake Up & Live Festival

12-06-2018

Wake Up & Live Festival
XII edycja festiwalu Wake Up and Live przeszła do historii. Za nami trzy dni wspaniałej zabawy - dwa dni koncertów. Łącznie na naszej scenie wystąpiło aż szesnastu artystów, w tym pięć kapel, biorących udział w Przeglądzie Młodych Zespołów Muzycznych.
Festiwal rozpoczęliśmy w piątek koncertem zespołu La Ninia, a tuż za debiutującą na scenie kapelą mieliśmy okazję usłyszeć rockowe brzmienie w wykonaniu Alpha Dog.
Następnie przyszedł czas na pierwsze spotkanie, obejmujące strefę LIVE Festiwalu - O „Sztuce igłą malowaną" z tatuażystą zielonogórskiego Studia Viking, Cezarym Soszyńskim, rozmawiał Jacek Filipek. Dodatkową atrakcją była ciesząca się sporą popularnością wystawa prac Cezarego. W międzyczasie odbył się koncert kolejnego zespołu - tegoroczną edycję naszego festiwalu odwiedzili goście ze Wschodu - metalowy zespół Fallcie. Kolejnym artystą, który rozruszał naszą festiwalową publiczność były Dubska. Ostatnim koncertem, zamykającym pierwszy dzień festiwalu Wake Up and Live był występ Ga-Ga/Zielone Żabki.
W tym miejscu należy wspomnieć również o akcji „Bezpieczne wakacje", zorganizowanej przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Jana Pawła II w Sulęcinie, a także o pozostałych atrakcjach festiwalu, odbywających się przez cały weekend, równolegle do koncertów.
Były to: wystawa obrazów z płyt winylowych autorstwa Agi Krysiuk, wystawa „Sztuka igłą malowana", możliwość rejestracji przyszłych dawców szpiku - działania Fundacji DKMS, strefa #FSUonTour, sklepik festiwalowy, zbiórka karmy dla schroniska Azorki - „Wake Up dla czterech łap" oraz szeroka oferta gastronomiczna - odwiedziły nas poznańskie burgery „Piano Burger", gofry od „Amciu Mniamciu", naturalne „Lody z Gościńca" oraz kuchnia polska i piwo od „Restauracji MAK".

Drugi dzień festiwalu rozpoczął Przegląd Młodych Zespołów Muzycznych. O możliwość wystąpienia na festiwalu Woodstock Ukraine, 1500 zł (nagroda główna) oraz gadżety muzyczne rywalizowało pięć kapel: Lincz, ETA, J.A.D, The Suits oraz Rain in Florence. Poza najważniejszą nagrodą dla najlepszego zespołu, jury w składzie: Klaus Stracke (przewodniczący komisji), Paweł Małaszyński, Cezary Soszyński i Michał Parchimowicz, wyróżniło również muzyków indywidualnych. Najlepszy zespół Przeglądu - ETA! Serdecznie gratulujemy!

W sobotę, 9 czerwca, tuż po rozstrzygniętym Przeglądzie Młodych Zespołów Muzycznych, w Czytelni Biblioteki Publicznej odbyło się spotkanie z Agą Krysiuk, a o godzinie 19:30, w ramach cyklu spotkań pod hasłem „Czytaj ludzi jak książki", odwiedził nas Paweł Małaszyński. Bez wątpienia szeroka oferta strefy LIVE festiwalu wzbogaciła wydarzenie. Drugiego dnia festiwalu na naszej scenie wystąpiły zespoły: KAMS & EMPE, The Edge of Reason, Wiewiórka Na Drzewie, Cochise, Farben Lehre i Conga Line.

Niedziela, ostatni dzień festiwalu, to czas w pełni poświęcony najmłodszym - Wake Up KIDS to przede wszystkim gry i zabawy dla najmłodszych, występy solistów Studia Piosenki SOK, występy grupy tanecznej TRANS, występ grupy młodzieży z wymiany polsko-litewskiej, występy młodych aktorów Sekcji Teatralnej SOK, pokaz Sulęcińskiej Sekcji Karate Kyokushinkai Karola Buksztynowicza, warsztaty bębniarskie z zespołem Foliba, kącik gier retro, malowanie twarzy, dmuchane zamki oraz gra terenowa z 3 DSH Red One - ZHP Sulęcin. Finał wydarzenia to Wake Up Colors przy bębnograniu - wspólne rzucanie kolorowych proszków holi sprawiło wszystkim ogrom radości! Dodatkowe atrakcje tego dnia zorganizowali dla nas: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sulęcinie, Celowy Związek Gmin CZG-12, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Ośrodek Pomocy Społecznej. Dziękujemy! Specjalne podziękowania należą się również Justynie Rosolskiej!

Z tego miejsca Sulęciński Ośrodek Kultury jako organizator XII edycji festiwalu Wake Up and Live pragnie podziękować wszystkim wspierającym wydarzenie:

Miasto i Gmina Sulęcin, Gazeta Lubuska, TVP 3 Gorzów, Radio Zachód, Radio SOK, Lubuskie Dobrze Rockuje, LubuskieKultura.pl, ICOTAM, portal Wydarzysie.pl, Sulecin24.pl, Sulecin.net, Madman24.pl, Stareexpress Friends, Rock Rebelia, Klub u Bulka, Nyska.tv, HPG Promotion Group, Radio INDEX 96 fm, Viking Tattoo, Infoludek, MS Backline, portal DlaStudenta.pl, Muzyka Przeciwko Rasizmowi, Radio Plus Gorzów, Przekrój Lokalny, F I M I. - patroni medialni
Dziękujemy także firmom: Goplast, Intermarche, PHU Jamniuk, Centrum Instalacyjno Techniczne Litka, LEKS, SPOŁEM, DrummCenter.

Festiwal Wake Up and Live finansowany był ze środków Unii Europejskiej - projekt pod hasłem Redukować bariery - wspólnie wykorzystywać silne strony. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego, Budżet państwa. Fundusz Małych Projektów FMP w Euroregionie PRO EUROPA VIADRINA dla Programu Współpracy INTERRG V A Branderburgia-Polska 2014-2020 w ramach Europejskiej Współpracy Terytorialnej.
Kolejna edycja tego barwnego wydarzenia już za rok! Do zobaczenia!

Źródło: SOK

Zmiana godzin dyżuru Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej

UWAGA!
W dniach 24 i 31 grudnia 2018 r. (poniedziałki)
dyżury prawnika w Punkcie Nieodpłatnej
Pomocy Prawnej
w Zespole Szkół Licealnych
i Zawodowych przy ul. Witosa 49
odbędą się od godziny 8:00-12:00

Zgłaszanie informacji o jednostkach nieodpłatnego poradnictwa

W związku z wejściem z dniem 1 stycznia 2019r. art. 8a w ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej( tj. Dz.U.2017 poz. 2030) Starosta sporządza i aktualizuje listę jednostek nieodpłatnego poradnictwa, dostępnego dla mieszkańców powiatu, które obejmuje w szczególności:

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 1.