Letni piknik w „Turskim Domu”

28-06-2018

Letni piknik w „Turskim Domu”
„Lato, pobądź z nami. Lato, nie uciekaj. Dom daleko, gwar daleko, ale blisko rzeka. Nie licz nam kukułko, ile dni zostało, bo letniego szczęścia dla nas zawsze będzie mało". Miłym akcentem na zakończenie miesiąca czerwca był letni Piknik połączony z Biesiadą imieninową dla Mieszkańców Turskiego Domu.
Wśród zaproszonych na piknik gości znaleźli się: Starosta Sulęciński - Adam Basiński, Wicestarosta Sulęciński Tomasz Prozorowicz, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie Andrzej Stefan Żelechowski oraz w im. Kierownika PCPR w Sulęcinie - Agata Gierońska.
Spotkanie rozpoczęto muzycznym prezentem w wykonaniu instrumentalnej grupy Rytmo z „Turskiego Domu". Z prezentem wokalnym przybyła również, na zaproszenie Dyrekcji Domu - Ola Kuzajewska - młoda, uzdolniona laureatka licznych konkursów wokalnych.
Podopieczni poszczególnych oddziałów Domu stworzyli drużyny i rywalizowali z sobą w wielu ciekawych, specjalnie przygotowanych na tę okoliczność konkurencjach. Mieszkańcy mogli sprawdzić swoje możliwości m.in. w. quizie historycznym na 100 -lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, w konkursie muzycznym „Jaka to melodia patriotyczna ", „ Czy wiesz co jesz", a także „Bajkowe kalambury". Beztroskie, piknikowe chwile umilane były również konkurencjami o charakterze sportowym. Mieszkańcy reprezentujący poszczególne oddziały otrzymali drobne upominki. Klimat biesiady podsycały przysmaki kulinarne przygotowane przez „kuchnię turskiego domu".

Źródło: DPS Tursk

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 1.

Nabór na stanowisko dyrektora SOSW

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłosił nabór na stanowisko dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego im. Marii Konopnickiej w Sulęcinie z siedzibą w Sulęcinie przy ul. Lipowa 12, 69-200 Sulęcin.

Drugi nabór wniosków dla najlepszych sportowców

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego po raz drugi ogłasza nabór wniosków dla sportowców, którzy w roku 2017 osiągnęli najwyższe wyniki sportowe.