"Krwawa Niedziela"

12-07-2018

Wczoraj obchodziliśmy 75 rocznicę jednego z najtragiczniejszych dni w polskiej historii, dzień nazywany „krwawą niedzielą". 11 lipca 1943 r. dziesiątki tysięcy Polaków zostało zamordowanych przez ukraińskich nacjonalistów. Dla uczczenia pamięci o zamordowanych Polakach podczas wczorajszych uroczystości przy kościele św. Mikołaja w Sulęcinie odsłonięto tablicę pamiątkową.

Zgłaszanie informacji o jednostkach nieodpłatnego poradnictwa

W związku z wejściem z dniem 1 stycznia 2019r. art. 8a w ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej( tj. Dz.U.2017 poz. 2030) Starosta sporządza i aktualizuje listę jednostek nieodpłatnego poradnictwa, dostępnego dla mieszkańców powiatu, które obejmuje w szczególności: