Dziejba Leśna

17-07-2018

Dziejba Leśna
Zespół Trupięgi zaprasza na jedyne w swoim rodzaju spotkanie-koncert, które odbędzie się w lesie, na wyspie, na starych Postomskich Młynach. To niesamowite wydarzenie odbędzie się 28 lipca 2018, w miejscowości Krzeszyce, godzina 18:00.
Dziejba Leśna 2018
"Gdzieś na zachodzie Polski jest las, a w nim niewidoczny już stary młyn nad rzeką. Tam usytuowano scenę. By do niej dotrzeć nie wystarczy po prostu przyjść. Trzeba pogrążyć się w półśnie, otulić lekko cieniem, pomilczeć. Czy potrafisz? Czy gotowy jesteś na to, co przynieść Ci może Dziejba leśna?"

Zapraszamy na wyjątkowy koncert, na którym zagramy oczywiście my Trupięgi oraz zaproszeni goście: Ayohe i Remigiusz Borda. Będzie to nietuzinkowe spotkanie muzyki, poezji, sztuki i medytacji w pięknym otoczeniu przyrody, nad brzegiem rzeki Postomii, w miejscowości Krzeszyce.

Wstęp: 15zł - przedsprzedaż
20zł - w dniu koncertu
*** rezerwacja biletów (tylko sms) pod numerem 501 758 991
treść: Dziejba Leśna, imię i nazwisko, ilość biletów. bilety / opaski będą do odebrania przed wejściem na teren wydarzenia.

Godz. 21.30
TRUPIĘGI - zespół powstały z młodzieńczej fascynacji wierszami Bolesława Leśmiana. Z potrzeby upamiętnienia poety w roku (2017), w którym obchodzimy jednocześnie 140 rocznicę jego urodzin i 80 rocznicę śmierci, a ponad wszystko z ogromnej chęci podzielenia się niesamowitym nastrojem i hipnotyzującym rytmem leśmianowskich wierszy. Trupięgi, budują nieco mroczny, nieco uduchowiony nastrój, choć czasami śmieją się, drwiąc "z ziemskiej mitręgi". Drwią też sami z siebie, improwizują i bawią się swawolnie dźwiękiem i słowem. Wszystkie uczucia wyzwalają w miksturze podczas koncertów, budując nastrój i w mig go obalając. Trupięgi, to romantyczna przygoda, zaskakująca żonglerka emocjami.
Trupięgi na żywo, to koncert, który zostawia trwały ślad i pozwala odsunąć na bok to, co dręczy. To tak, jakby z deszczu w zimną noc przejść nagle do ciepłego salonu z głębokim fotelem, gorącą herbatą na stoliku i płonącym jaskrawo drewnem w kominku. Drżące powietrze, pełne dźwięków w niemalże uchwytnych falach, rozgrzane uczuciami...

Skład zespołu
Katarzyna Gardziejewska - śpiew
Jacek Filipek - djembe, przeszkadzajki
Jacek Hryniewiecki - gitara, śpiew
Jurek Hippmann - gitara basowa, gitara akustyczna, śpiew

Godz. 20.30
AYOHE - utalentowany muzyk, który poszukuje swojej muzycznej drogi dążąc do połączenia się z otaczającą naturą.
Tak pisze o sobie: "Uzdrawiająca falą, płynącą ze Źródła. Za pośrednictwem głosu i gitary, potrafię pokruszyć najtwardsze skały w ludzkich sercach.

Godz 19.30
REMIGIUSZ BORDA
- Malarz, fotografik, konceptualista, kompozytor i wykonawca własnych piosenek.
W maju 2018 wydał zbiór tekstów poetyckich i tekstów piosenek z zapisem dźwiękowym „WYĆWIORY Zapiski malarza".

Zabierzcie instrumenty, bębny, gitary i inne przeszkadzajki planujemy jam session przy ognisku. Istnieje możliwość przyjazdu z namiotem, będzie dostępne wyznaczone pole niestrzeżone, bezpłatne.

trupigi_2492.

Źródło:

Organizatorzy:
Zespół Trupięgi i przyjaciele
Gminny Ośrodek Kultury w Krzeszycach

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 1.

Nabór na stanowisko dyrektora SOSW

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłosił nabór na stanowisko dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego im. Marii Konopnickiej w Sulęcinie z siedzibą w Sulęcinie przy ul. Lipowa 12, 69-200 Sulęcin.

Drugi nabór wniosków dla najlepszych sportowców

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego po raz drugi ogłasza nabór wniosków dla sportowców, którzy w roku 2017 osiągnęli najwyższe wyniki sportowe.