Powiat Sulecinski

<     >

Projekt Modernizacja

Projekt Modernizacja

Powiat Sulęciński informuje, że w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie rozpoczęto realizację projektu pod nazwą „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim"

 

Najnowsze aktualności

Aktualności

Dziejba Leśna

17-07-2018

Dziejba Leśna
Zespół Trupięgi zaprasza na jedyne w swoim rodzaju spotkanie-koncert, które odbędzie się w lesie, na wyspie, na starych Postomskich Młynach. To niesamowite wydarzenie odbędzie się 28 lipca 2018, w miejscowości Krzeszyce, godzina 18:00.
Dziejba Leśna 2018
"Gdzieś na zachodzie Polski jest las, a w nim niewidoczny już stary młyn nad rzeką. Tam usytuowano scenę. By do niej dotrzeć nie wystarczy po prostu przyjść. Trzeba pogrążyć się w półśnie, otulić lekko cieniem, pomilczeć. Czy potrafisz? Czy gotowy jesteś na to, co przynieść Ci może Dziejba leśna?"

Zapraszamy na wyjątkowy koncert, na którym zagramy oczywiście my Trupięgi oraz zaproszeni goście: Ayohe i Remigiusz Borda. Będzie to nietuzinkowe spotkanie muzyki, poezji, sztuki i medytacji w pięknym otoczeniu przyrody, nad brzegiem rzeki Postomii, w miejscowości Krzeszyce.

https://goo.gl/maps/KjYQUyBKfoE2


Wstęp: 15zł - przedsprzedaż
20zł - w dniu koncertu
*** rezerwacja biletów (tylko sms) pod numerem 501 758 991
treść: Dziejba Leśna, imię i nazwisko, ilość biletów. bilety / opaski będą do odebrania przed wejściem na teren wydarzenia.

Godz. 21.30
TRUPIĘGI - zespół powstały z młodzieńczej fascynacji wierszami Bolesława Leśmiana. Z potrzeby upamiętnienia poety w roku (2017), w którym obchodzimy jednocześnie 140 rocznicę jego urodzin i 80 rocznicę śmierci, a ponad wszystko z ogromnej chęci podzielenia się niesamowitym nastrojem i hipnotyzującym rytmem leśmianowskich wierszy. Trupięgi, budują nieco mroczny, nieco uduchowiony nastrój, choć czasami śmieją się, drwiąc "z ziemskiej mitręgi". Drwią też sami z siebie, improwizują i bawią się swawolnie dźwiękiem i słowem. Wszystkie uczucia wyzwalają w miksturze podczas koncertów, budując nastrój i w mig go obalając. Trupięgi, to romantyczna przygoda, zaskakująca żonglerka emocjami.
Trupięgi na żywo, to koncert, który zostawia trwały ślad i pozwala odsunąć na bok to, co dręczy. To tak, jakby z deszczu w zimną noc przejść nagle do ciepłego salonu z głębokim fotelem, gorącą herbatą na stoliku i płonącym jaskrawo drewnem w kominku. Drżące powietrze, pełne dźwięków w niemalże uchwytnych falach, rozgrzane uczuciami...

Skład zespołu
Katarzyna Gardziejewska - śpiew
Jacek Filipek - djembe, przeszkadzajki
Jacek Hryniewiecki - gitara, śpiew
Jurek Hippmann - gitara basowa, gitara akustyczna, śpiew

Godz. 20.30
AYOHE - utalentowany muzyk, który poszukuje swojej muzycznej drogi dążąc do połączenia się z otaczającą naturą.
Tak pisze o sobie: "Uzdrawiająca falą, płynącą ze Źródła. Za pośrednictwem głosu i gitary, potrafię pokruszyć najtwardsze skały w ludzkich sercach.

Godz 19.30
REMIGIUSZ BORDA
- Malarz, fotografik, konceptualista, kompozytor i wykonawca własnych piosenek.
W maju 2018 wydał zbiór tekstów poetyckich i tekstów piosenek z zapisem dźwiękowym „WYĆWIORY Zapiski malarza".

Zabierzcie instrumenty, bębny, gitary i inne przeszkadzajki planujemy jam session przy ognisku. Istnieje możliwość przyjazdu z namiotem, będzie dostępne wyznaczone pole niestrzeżone, bezpłatne.
 
trupigi_2492.

Źródło:

Organizatorzy:
Zespół Trupięgi i przyjaciele
Gminny Ośrodek Kultury w Krzeszycach

SPRAWY SPOŁECZNE

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli.

PRZEWODNIK INTERESANTA

Wydział Budownictwa i Ochrony Środowiska

UWAGA!!!! od dnia 01.06.2018 r. obsługa klientów w Wydziale Budownictwa i Ochrony Środowiska będzie odbywać się wg poniższego harmonogramu:

Poniedziałek 8.00-17.00
Wtorek 7.30-15.30
Środa -------------
Czwartek 7.30-15.30
Piątek 7.30-14.30

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

INTERNETOWY SYSTEM UMAWIANIA WIZYT

Przeczytaj załącznik z instrukcją internetowego systemu umawiania w wydziale komunikacji.

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta