„Przepraszamy za usterki”

26-07-2018

„Przepraszamy za usterki”
Puste półki w sklepach, kolejki i komitety kolejkowe - czasy Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej każdemu kojarzą się z czymś innymi. Nie zmienia to jednak faktu, że wspomnienia te wyzwalają zawsze sentyment i uśmiech na twarzy. Może to ich absurdalność? A może to, że czasy te były bardziej beztroskie, a zabawy i potańcówki bardziej huczne?

21 lipca po raz kolejny przenieśliśmy się w czasie. Na parkingu przy Sulęcińskim Ośrodku Kultury zaparkowały stare samochody. W holu SOK pojawiły się meble z epoki, dywany, telefony, zabawki, gry i wiele innych przedmiotów kojarzonych z PRL-em. Na stołach zagościły białe obrusy, kwiaty w butelkach po coca-coli, kryształowe popielniczki i „Trybuna ludu". Menu tego wieczoru również wpisywało się w ówczesne trendy . Królowały śledzie, seta i galareta oraz pajda chleba ze smalcem i ogórkiem.

Na parkiecie bawili się charakterystyczni obywatele w barwnych koszulach, kolorowych krawatach, butach „na słoninie" bądź mokasynach, koniecznie w parze z białymi skarpetkami. Panie ubrane w plisowane spódnice, dzwony, garsonki z wszytymi poduszkami. Nie obeszło się bez misternie ułożonych fryzur. Dźwięki utworów z czasów PRL-u sprawiły, że od początku do końca parkiet był pełen roztańczonych par. Kolejna, trzecia edycja kultowej już imprezy „Przepraszamy za usterki" za nami. Widzimy się za rok!

Źródło: SOK

Fot. Krzysztof Nesterowicz

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 1.

Nabór na stanowisko dyrektora SOSW

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłosił nabór na stanowisko dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego im. Marii Konopnickiej w Sulęcinie z siedzibą w Sulęcinie przy ul. Lipowa 12, 69-200 Sulęcin.

Drugi nabór wniosków dla najlepszych sportowców

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego po raz drugi ogłasza nabór wniosków dla sportowców, którzy w roku 2017 osiągnęli najwyższe wyniki sportowe.