"Tytani w trasie"

27-07-2018

W dniach 24-25 lipca na terenie Powiatu Sulęcińskiego, a dokładnie w Gminie Krzeszyce przebywała grupa entuzjastów na wozach konnych, zrzeszonych w Klubie Sportowym Hodowli Koni Zimnokrwistych Brueck, tzw. „Tytani w trasie". Celem tej inicjatywy jest uczczenie pamięci przodków, którzy przejeżdżali tą trasą historyczną przez rejony Europy w celach handlowych.
Podróż trasą o długości 2300 km rozpoczęto 18 lipca br. w Brandenburskim Brück, a planowane zakończenie zaplanowano na październik w miejscowości Wielikij Nowgorod (Rosja). Ideą przyświecającą „Tytanom w trasie" jest hasło „Europa to my, konie przynoszą pokój". Podróż trasą, która przebiega przez 6 państw ma być symbolem jednoczenia oraz wolnej Europy.

Źródło: Gminny Ośrodek Kultury w Krzeszycach