Powiat Sulecinski

<     >

Projekt Modernizacja

Projekt Modernizacja

Powiat Sulęciński informuje, że w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie rozpoczęto realizację projektu pod nazwą „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim"

 

Najnowsze aktualności

Aktualności

To już za nami-wakacje na półmetku!

30-07-2018

To już za nami-wakacje na półmetku!
1. Akcje na wakacje. Na tropie tajemnic - dzień pierwszy.
Humory dopisywały od samego rana. Po poznaniu swoich imion i zapoznaniu się uczestników zrobiliśmy „notatniki poszukiwaczy tajemnic", które będą potrzebne podczas każdego dnia zajęć.
Pierwsze zadanie, odszyfrowanie tajemnic ukrytych w gazetach, odkodowanie kłódek, którymi były zamknięte pudełka, w których... czekało na uczestników kolejne zadanie ukryte w książkach.
„Śpiewem lato nam umilają.
Teraz w Bibliotece drogę wyznaczają.
Żółte, czerwone, białe i jasnozielone.
Policz, a ilość kroków wskażą Ci one.
Drogę swą rozpocznij od książki na wakacje,
Idź prosto, a spotkają Cię kolejne atrakcje".

Rozwiązanie zagadki skierowało nas do Sali Kinowej, w której Templariusz przekazał kolejne zadanie. Okazało się, że to nie koniec naszej przygody, że kolejne zadanie czeka na nas na boisku do piłki plażowej.
Odkrywcy musieli się wykazać sprytem, logiką, spostrzegawczością i bystrością, aby rozwiązać zadania przygotowane przez Templariusza, chociaż i tak znowu okazało się, że to nie koniec przygody... Jeszcze trzy punkty zadaniowe, aby dotrzeć do celu, aby rozszyfrować wszystkie zagadki, odkryć wszystkie tajemnice, aby zdobyć pierwszą odznakę poszukiwacza tajemnic. Biblioteka Publiczna i Sulęciński Ośrodek Kultury to miejsca pełne tajemnic, niespodzianek, nieodgadnionych zagadek z którymi mogą poradzić sobie tylko prawdziwi odkrywcy, a tacy właśnie uczestniczyli w naszych zajęciach.
 
2. Akcje na wakacje - Tajemnice malarzy i ich dzieł
Drugie spotkanie Akcji na Wakacje za nami - „Na Tropie Tajemnic".
Okazuje się, że malarstwo także może skrywać wiele tajemnic, malarze mogą w swoich dziełach ukrywać rzeczy niewidoczne na pierwszy rzut oka gołym okiem, obrazy są dobrym miejscem do ukrycia kolejnych szyfrów, a żeby być dobrym detektywem i obserwatorem potrzebne jest odpowiednie przygotowanie.
Podczas naszego drugiego spotkania działo się dużo - obraz Leonarda da Vinci - Mona Lisa ma więcej twarzy niż mogło nam się wydawać, następnie szukaliśmy informacji kto jest autorem danego obrazu. Potem każdy został malarzem, ale kogo namalował - to okazało się dopiero na koniec. Gdy część z nas malowała, pozostali wcielili się w rolę obserwatorów i detektywów. Ćwiczyliśmy, jak - także przy użyciu odpowiednich rekwizytów - niepostrzeżenie obserwować otoczenie i zwracać uwagę na szczegóły. Udało się! W grupie dostrzegliśmy wszystkie zmiany w otoczeniu, jakie zaserwowali nam nasi koledzy i koleżanki. Razem zdobyliśmy kolejne sprawności. A odznaki? Żeby je odnaleźć w Sulęcińskim Ośrodku Kultury musieliśmy rozwiązać kolejną zagadkę...
 
3. Akcje na wakacje - Na tropie tajemnic - Traktem dawnego Sulęcina
Za nami trzecie już spotkanie w ramach tegorocznych Akcji na wakacje - tym razem wybraliśmy się na pieszą wycieczkę traktem dawnego Sulęcina. Wzięliśmy udział w ekscytującej grze terenowej, którą stworzyła Kraina Szlaków Turystycznych. Gra terenowa to nie tylko świetny pomysł na aktywne spędzenie czasu, ale i możliwość poznania największych tajemnic i zagadek, które kryje nasze piękne miasteczko! Skupiliśmy się między innymi na zagadkowych kamiennych tablicach przy Domu Joannitów, na postaci Leona Stanisława Pineckiego i jego historii oraz osiągnięciach, na murze obronnym przy ulicy Pineckiego, na dawnej Hidenburgstrasse, zabytkowym neogotyckim kościółku z 1862 roku i wielu innych, równie ciekawych punktach. Nagrodą po skończonym zadaniu były pyszne i orzeźwiające lody.
 
4. Akcje na wakacje - Na tropie tajemnic - Zwiedzamy KPP Sulęcin!
Za nami kolejne, czwarte już spotkanie, które odbyło się w ramach tegorocznych Akcji na wakacje. Dzisiaj oglądaliśmy „Alvina i Wiewiórki" - nasza Sala Projekcyjna pękała w szwach, a popcorn smakował najlepiej na świecie. Następnie udaliśmy się do Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie, gdzie rzecznik prasowy policji - sierż. Klaudia Richter oprowadziła nas po (prawie!) całym budynku. Zwiedziliśmy strzelnicę, dyspozytornię, Niebieski Pokój z lustrem weneckim, część biurową budynku, a nawet cele!
To był bardzo ekscytujący dzień!
 
wakacje_plakat_oglny_1024
Źródło: SOK
 
 

Galeria

OGŁOSZENIA

DZIERŻAWA NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na dzierżawę nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa pokrytej wodami jeziora Kręcko.

Konkurs na stanowisko Dyrektora I LO w Sulęcinie

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora I  Liceum Ogólnokształcącego w  Sulęcinie.

Wykaz nieruchomości do dzierżawy

Starosta Sulęciński informuje o wykazie nieruchomości Skarbu Państwa przeznaczonych do oddania w dzierżawę w drodze bezprzetargowej.

Wykaz w załączniku.

SPRAWY SPOŁECZNE

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli.

PRZEWODNIK INTERESANTA

Wydział Budownictwa i Ochrony Środowiska

UWAGA!!!! od dnia 01.06.2018 r. obsługa klientów w Wydziale Budownictwa i Ochrony Środowiska będzie odbywać się wg poniższego harmonogramu:

Poniedziałek 8.00-17.00
Wtorek 7.30-15.30
Środa -------------
Czwartek 7.30-15.30
Piątek 7.30-14.30

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

INTERNETOWY SYSTEM UMAWIANIA WIZYT

Przeczytaj załącznik z instrukcją internetowego systemu umawiania w wydziale komunikacji.

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta