Przez Sybir do Niepodległej

01-10-2018

Przez Sybir do Niepodległej
Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie uczestniczyli w XVIII Międzynarodowym Marszu Pamięci Zesłańców Sybiru w Białymstoku. W związku ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości tegoroczny Międzynarodowy Marsz Pamięci Zesłańców Sybiru odbywał się pod hasłem „Przez Sybir do niepodległej".
Już po raz osiemnasty przeszedł ulicami Białegostoku. Jego celem jest utrwalanie pamięci o tragicznych losach obywateli polskich zesłanych do Związku Radzieckiego w latach 40. i 50. XX wieku. Marsz jest znakiem pamięci polskiej Golgoty Wschodu. Oprócz marszu i oficjalnych obchodów można było obejrzeć wystawy tematyczne w Muzeum Pamięci Sybiru oraz wystawy plenerowe w centrum miasta. Część oficjalna marszu rozpoczęła się przy Pomniku Katyńskim, następnie odbył się przemarsz ulicami miasta pod Pomnik - Grób Nieznanego Sybiraka przy kościele Ducha Świętego. W Marszu Pamięci Zesłańców Sybiru corocznie bierze udział kilkanaście tysięcy osób, szczególnie młodzieży, zwłaszcza ze szkół, które noszą imię Sybiraków. Na marsz przybywają liczni goście zagraniczni - Sybiracy i ich potomkowie z różnych krajów, m.in. z Kanady, Stanów Zjednoczonych, Litwy, Łotwy, Białorusi i Ukrainy.

Źródło: I LO, ucz. kl. III a

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 1.

Nabór na stanowisko dyrektora SOSW

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłosił nabór na stanowisko dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego im. Marii Konopnickiej w Sulęcinie z siedzibą w Sulęcinie przy ul. Lipowa 12, 69-200 Sulęcin.

Drugi nabór wniosków dla najlepszych sportowców

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego po raz drugi ogłasza nabór wniosków dla sportowców, którzy w roku 2017 osiągnęli najwyższe wyniki sportowe.