Dzień Sybiraka

01-10-2018

Dzień Sybiraka
Delegacja uczniów wraz z pocztem sztandarowym Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im Unii Europejskiej w Sulęcinie brała udział w obchodach Dnia Sybiraka. Uroczystości odbyły się 18 września 2018 r. przy obelisku Sybiraków znajdującym się na cmentarzu komunalnym w Sulęcinie.
W obchodach brali udział Sybiracy, Kombatanci, młodzież szkolna, mieszkańcy gminy, Władze samorządowe oraz poczty sztandarowe służb mundurowych, szkół i organizacji kombatanckich. Przedstawiciele organizacji, szkół i stowarzyszeń biorący udział w obchodach złożyli wiązanki kwiatów oraz zapalili znicze przed obeliskiem poświęconym zesłanym i pomordowanym na „nieludzkiej ziemi". Nasi uczniowie godnie prezentowali Sztandar Szkoły, a delegacja uczniów składając wiązankę kwiatów przed płytą pamiątkową oddała należną cześć i hołd tym wszystkim, którzy swoją niezłomną postawą, odwagą i wytrwałością dali świadectwo walki, miłości i troski o wolną Ojczyznę.

Źródło: ZSLiZ - mjr rez. Mariusz Brzozowski

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 1.

Nabór na stanowisko dyrektora SOSW

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłosił nabór na stanowisko dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego im. Marii Konopnickiej w Sulęcinie z siedzibą w Sulęcinie przy ul. Lipowa 12, 69-200 Sulęcin.

Drugi nabór wniosków dla najlepszych sportowców

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego po raz drugi ogłasza nabór wniosków dla sportowców, którzy w roku 2017 osiągnęli najwyższe wyniki sportowe.