Dzień otwartych koszar w 17 WBZ

01-10-2018

Dzień otwartych koszar w 17 WBZ
W dniu 14 września 2018r. uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie uczestniczyli w Dniu Otwartym Koszar w 17 Wielkopolskiej Brygadzie Zmechanizowanej. Impreza została zorganizowana na obiektach szkoleniowych jednostki w Wędrzynie.
Podczas tej praktycznej lekcji uczniowie mieli możliwość bezpośrednio zapoznać się z uzbrojeniem i sprzętem wojskowym będącym na wyposażeniu brygady zmechanizowanej, w tym przede wszystkim z wyposażeniem indywidualnym żołnierza oraz drużyny zmechanizowanej. Wśród pojazdów wojskowych największą popularnością cieszyły się kołowy transporter opancerzony ROSOMAK, samobieżna haubica DANA oraz samobieżny moździerz na podwoziu kołowym RAK. Dodatkowymi atrakcjami była możliwość prowadzenia praktycznego szkolenia i sprawdzenia umiejętności prowadzenia ognia z broni strzeleckiej na urządzeniu do nauki celowania trenażerze CYKLOP oraz w prowadzeniu kierowania ogniem na symulatorze ŚNIEŻNIK. Uczniowie korzystając z tych urządzeń mieli możliwość doskonalenia swoich umiejętności
z zakresu posługiwania się bronią strzelecką oraz zapoznania się z danymi taktyczno technicznymi sprzętu wojskowego. Na innych punktach nauczania nie zabrakło sprzętu prezentowanego przez policjantów, żandarmów, a także strażaków. Nie mniejszą popularnością jak to zwykle bywa cieszyła się smakowita wojskowa grochówka podawana z ciepłym chlebem wypiekanym w piekarni polowej.
Dzięki takim zajęciom uczniowie klas mundurowych w praktyce oswajają się ze sprzętem i uzbrojeniem wojskowym, a także specyfiką szkolenia wojsk na obiektach szkoleniowych i placach ćwiczeń. Młodzież przyznała, że takie lekcje przysposobienia wojskowego i poznanie tajników zawodu żołnierza od strony praktycznej, utwierdzają, że pójście „drogą wojskową" to ciekawy i świadomy wybór przyszłego zawodu.

Żródło: ZSLiZ - mjr rez. Mariusz Brzozowski

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 1.

Nabór na stanowisko dyrektora SOSW

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłosił nabór na stanowisko dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego im. Marii Konopnickiej w Sulęcinie z siedzibą w Sulęcinie przy ul. Lipowa 12, 69-200 Sulęcin.

Drugi nabór wniosków dla najlepszych sportowców

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego po raz drugi ogłasza nabór wniosków dla sportowców, którzy w roku 2017 osiągnęli najwyższe wyniki sportowe.