Nauka przez zabawę

01-10-2018

Nauka przez zabawę
Kto z nas nie zna Pszczółki Mai, Wikinga Vica czy dziewczynki z alpejskich gór - Heidi? To oczywiście postaci znanych bajek, które będzie można spotkać w Parku Rozrywki Majaland, znajdującego się w Kownatach, gm. Torzym. My już tam byliśmy i przez moment staliśmy się dużymi dziećmi w krainie fantazji.
Na zaproszenie komendanta Powiatowej Policji w Sulęcinie p. Mirosława Kędziora w porozumieniu z Dyrektorem Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie p. Grażyną Sobieraj uczestniczyliśmy w ćwiczeniach sztabowych, mających na celu reagowanie i współdziałanie na miejscu zdarzeń, które zagrażają życiu lub zdrowiu ogromnej liczby ludzi w tego typu miejscach, jak parki rozrywki. Z racji tego, że wkrótce odbędzie się otwarcie parku, koniecznym było zorganizowanie symulacyjnych niebezpiecznych incydentów, w których mieli uczestniczyć pracownicy Majalandu, a my staliśmy się pozorantami tych zdarzeń. Były to między innymi sytuacje nagłego pożaru, podłożenia ładunku wybuchowego czy działania pościgowe z wykorzystaniem psa tropiącego. Dzięki udziałowi w tym przedsięwzięciu, zarówno pracownicy parku i my tzw. „klasa mundurowa" zdobyliśmy ogromne doświadczenie i wskazówki do tego, jak postępować podczas ewakuacji tak dużej ilości gości. Ćwiczenia nie mogły odbyć się bez wsparcia sił i środków takich jednostek jak: Komendy Powiatowej Policji z Sulęcina, Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji Komendy Wojewódzkiej Policji z Gorzowa Wlkp., Państwowej Straży Pożarnej z Sulęcina oraz Społecznej Krajowej Sieci Ratunkowej z Międzyrzecza. Pośród mrówek wielkości człowieka, wszelkiego rodzaju kolorowych karuzel i pędzących rollercoasterów mieliśmy szansę być uczestnikami atrakcyjnych i innowacyjnych zajęć w myśl powiedzenia: nauka przez zabawę.

Żródło: ZSLiZ - uczennica Natalia Błaszczyk (kl. 3 LOw/bp/pp)

DZIERŻAWA NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na dzierżawę nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa pokrytej wodami jeziora Kręcko.

Konkurs na stanowisko Dyrektora I LO w Sulęcinie

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora I  Liceum Ogólnokształcącego w  Sulęcinie.

Wykaz nieruchomości do dzierżawy

Starosta Sulęciński informuje o wykazie nieruchomości Skarbu Państwa przeznaczonych do oddania w dzierżawę w drodze bezprzetargowej.

Wykaz w załączniku.