Nauka przez zabawę

01-10-2018

Nauka przez zabawę
Kto z nas nie zna Pszczółki Mai, Wikinga Vica czy dziewczynki z alpejskich gór - Heidi? To oczywiście postaci znanych bajek, które będzie można spotkać w Parku Rozrywki Majaland, znajdującego się w Kownatach, gm. Torzym. My już tam byliśmy i przez moment staliśmy się dużymi dziećmi w krainie fantazji.
Na zaproszenie komendanta Powiatowej Policji w Sulęcinie p. Mirosława Kędziora w porozumieniu z Dyrektorem Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie p. Grażyną Sobieraj uczestniczyliśmy w ćwiczeniach sztabowych, mających na celu reagowanie i współdziałanie na miejscu zdarzeń, które zagrażają życiu lub zdrowiu ogromnej liczby ludzi w tego typu miejscach, jak parki rozrywki. Z racji tego, że wkrótce odbędzie się otwarcie parku, koniecznym było zorganizowanie symulacyjnych niebezpiecznych incydentów, w których mieli uczestniczyć pracownicy Majalandu, a my staliśmy się pozorantami tych zdarzeń. Były to między innymi sytuacje nagłego pożaru, podłożenia ładunku wybuchowego czy działania pościgowe z wykorzystaniem psa tropiącego. Dzięki udziałowi w tym przedsięwzięciu, zarówno pracownicy parku i my tzw. „klasa mundurowa" zdobyliśmy ogromne doświadczenie i wskazówki do tego, jak postępować podczas ewakuacji tak dużej ilości gości. Ćwiczenia nie mogły odbyć się bez wsparcia sił i środków takich jednostek jak: Komendy Powiatowej Policji z Sulęcina, Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji Komendy Wojewódzkiej Policji z Gorzowa Wlkp., Państwowej Straży Pożarnej z Sulęcina oraz Społecznej Krajowej Sieci Ratunkowej z Międzyrzecza. Pośród mrówek wielkości człowieka, wszelkiego rodzaju kolorowych karuzel i pędzących rollercoasterów mieliśmy szansę być uczestnikami atrakcyjnych i innowacyjnych zajęć w myśl powiedzenia: nauka przez zabawę.

Żródło: ZSLiZ - uczennica Natalia Błaszczyk (kl. 3 LOw/bp/pp)

Zmiana godzin dyżuru Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej

UWAGA!
W dniach 24 i 31 grudnia 2018 r. (poniedziałki)
dyżury prawnika w Punkcie Nieodpłatnej
Pomocy Prawnej
w Zespole Szkół Licealnych
i Zawodowych przy ul. Witosa 49
odbędą się od godziny 8:00-12:00

Zgłaszanie informacji o jednostkach nieodpłatnego poradnictwa

W związku z wejściem z dniem 1 stycznia 2019r. art. 8a w ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej( tj. Dz.U.2017 poz. 2030) Starosta sporządza i aktualizuje listę jednostek nieodpłatnego poradnictwa, dostępnego dla mieszkańców powiatu, które obejmuje w szczególności:

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 1.