Scalanie w Powiecie Sulęcińskim-podsumowanie

01-10-2018

Scalanie w Powiecie Sulęcińskim-podsumowanie
28 września br. odbyło się spotkanie podsumowujące działania realizowane w ramach projektów pn.:„Scalanie gruntów wraz zagospodarowaniem poscaleniowym wsi Ownice" oraz „Scalanie gruntów wraz z zagospodarowaniem poscaleniowym wsi Krępiny i części Krzeszyc". Na realizację tego zadania Powiat pozyskał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich,
w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, działanie IV: Inwestycje w środki trwałe, poddziałanie: wsparcie na inwestycje związane z rozwojem, modernizacją i dostosowaniem rolnictwa i leśnictwa (scalanie gruntów).
W spotkaniu udział wzięli m.in.: Wicemarszałek Województwa Lubuskiego Stanisław Tomczyszyn, Geodeta Wojewódzki Roman Bąk, Wojewódzki Inspektor Nadzoru Geodezyjnego Aleksander Bońka, Dyrektor WBGiTR Stanisław Mazur, Przewodniczący Rady Powiatu Sulęcińskiego Tadeusz Dąbroś, Starosta Sulęciński Adam Basiński, Wicestarosta Sulęciński Tomasz Prozorowicz, Przewodniczący Komisji Rolnictwa, Ochrony Środowiska, Drogownictwa i Porządku Publicznego Grzegorz Zawadzki, Wójt Gminy Krzeszyce Stanisław Peczkajtis, Z-ca Wójta Gminy Słońsk Beata Sroka, Inspektor Nadzoru Inwestycyjnego Michał Kruczkowski, Przewodniczący Komisji Doradczej Gminy Słońsk Franciszek Jamniuk  oraz właściciele firm, którzy wykonali zadania w ramach projektów scaleniowych.

Celem realizowanych działań była poprawa struktury obszarowej gospodarstw rolnych poprzez wykonanie scalenia gruntów oraz poprawa warunków pracy i życia rolników w wyniku wykonania nawierzchni utwardzonej dróg transportu rolnego. Celem szczegółowym dla poddziałania „Wsparcie na inwestycje związane z rozwojem, modernizacją i dostosowaniem rolnictwa i leśnictwa" jest poprawa wyników gospodarczych wszystkich gospodarstw oraz ułatwienie restrukturyzacji i modernizacji gospodarstw, szczególnie z myślą o zwiększeniu uczestnictwa w rynku i zorientowania na rynek, a także zróżnicowania produkcji rolnej.

Zmiana godzin dyżuru Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej

UWAGA!
W dniach 24 i 31 grudnia 2018 r. (poniedziałki)
dyżury prawnika w Punkcie Nieodpłatnej
Pomocy Prawnej
w Zespole Szkół Licealnych
i Zawodowych przy ul. Witosa 49
odbędą się od godziny 8:00-12:00

Zgłaszanie informacji o jednostkach nieodpłatnego poradnictwa

W związku z wejściem z dniem 1 stycznia 2019r. art. 8a w ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej( tj. Dz.U.2017 poz. 2030) Starosta sporządza i aktualizuje listę jednostek nieodpłatnego poradnictwa, dostępnego dla mieszkańców powiatu, które obejmuje w szczególności:

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 1.