Spotkanie Seniorów!

12-10-2018

Spotkanie Seniorów!

10 października br. odbyło sie Spotkanie Seniorów, zorganizowane w ramach projektu "Razem damy radę- polsko-niemieckie spotkania Seniorów i osób niepełnosparwnych". Na ten cel Powiat Sulęciński pozyskał środki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Współpracy INTERREG VA Brandenburgia - Polska 2014 - 2020.

Na uroczystość zostali zaproszeni przedstawiciele: Seniorów z Partnerskiego Powiatu Odra-Szprewa pod przewodnictwem Renate Schröder, Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Słońsku, Członkowie Stowarzyszenia Integracji Pokoleń w Torzymiu,  Seniorzy z Gminy Krzeszyce, Członkowie Stowarzyszenia Lubniewicki Klub Seniora „Gorące Serca", Podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Tursku, Członkowie Stowarzyszenia Uniwersytet III Wieku, Sulęcińskiej Rady Seniorów oraz Chóru „Biały Orzeł", Przedstawiciele Związku Inwalidów Wojennych RP, Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych oraz Związku Sybiraków- Koło w Sulęcinie. Bohaterów tego spotkania oraz zaproszonych gości przywitał Wicestarosta Suleciński Tomasz Prozorowicz. Wśród zaproszonych gości był Przewodniczący Rady Powiatu Sulęcińskiego Tadeusz Dąbroś, Dyrektor Biura Euroregionu Pro Europa Viadrina Krzysztof Szydłak, Burmistrz Sulęcina Dariusz Ejchart, Kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Joanna Różańska oraz Prezes Stowarzyszenia "Przyjaciół Turskiego Domu" Anna Żmudzińska.

Październik jest miesiącem poświęconym Seniorom, 17 października przypada Światowy Dzień Seniora oraz w październiku obchodzimy Lubuski Tydzień Seniora, który w tym roku organizowany jest już po raz XX.
To spotkanie było ukłoem w stronę wszytskich Seniorów, to wyraz naszej wdzięczności za włączanie się w życie społeczne oraz pokazywanie, jak wiele pozytywnych wartości i mądrości życiowej niosą za sobą spotkania z Seniorami. Przedstawiciele poszczególnych grup otrzymali z rąk Przewodniczącego Rady Powiatu Sulęcińskiego oraz Wicestarosty Sulęcińskiego podziękowania, za ich inicjatywy podejmowane w celu integracji oraz aktywizacji Seniorów z terenu Powiatu Sulęcińskiego oraz Powiatu Odra-Szprewa. Na Seniorów czekały rownież upominki przygotowane przez uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulęcinie oraz Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Ośnie Lubuskim pod okiem Pani Moniki Stegeman. Seniorzy nie kryli wzruszenia oraz radości jaką sprawiła im mozliwość spotkania się.

Konkurs na stanowisko Dyrektora DPS w Tursku

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłosił konkurs na stanowisko Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Tursku.

Szczegóły ogłoszenia:

DZIERŻAWA NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na dzierżawę nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa pokrytej wodami jeziora Kręcko.

Konkurs na stanowisko Dyrektora I LO w Sulęcinie

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora I  Liceum Ogólnokształcącego w  Sulęcinie.