Partnerska szkolna debata

08-11-2018

Partnerska szkolna debata
10.10.2018r. w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie odbyła się debata społeczna pt. „Narkotyki, dopalacze, cyberprzemoc - zagrożenia, współczesnej młodzieży". W debacie wzięli udział uczniowie nauczyciele, zaproszeni goście, przedstawiciele władz samorządowych i policji.
Ogromne znaczenie powyższych problemów i ich wpływ na życie młodego społeczeństwa podkreślili Dyrektor Szkoły, pani Grażyna Sobieraj oraz inicjator debaty p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Sulęcinie mł. insp. Mirosław Kędziora
O ustawie antynarkotykowej, wpływie związków chemicznych zawartych w dopalaczach na zdrowie, a szczególnie układ nerwowy oraz najnowocześniejszych badaniach w tej dziedzinie opowiedział podinsp. Andrzej Kulhawik - biegły dziedziny chemii LK KWP w Gorzowie Wlkp. Z kolei nadkom. Paweł Kulinowski - ekspert Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Gorzowie Wlkp wyjaśnił czym są: Phishing, HotSpot, Streaming, Sparing, „Momo Challenge", na czym oparte są współczesne narzędzia hakerskie, a także o tym jak złudna jest anonimowość w sieci. Uzależnienie od narkotyków, czy dopalaczy jest niebezpieczne, ale z każdej sytuacji można znaleźć wyjście, przekonywała pani Iwona Derewlana - specjalista terapii uzależnień. Przedstawiono również współczesne kanały komunikacyjne z Policją poprzez aplikacje „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa" oraz „Moja Komenda".
Realizacja działań profilaktyczno- wychowawczych przy wsparciu tak wielu partnerów - specjalistów, to dobry sposób na zdobycie najnowszej wiedzy, kształtowanie właściwych postaw i zapewnienie młodzieży bezpieczeństwa.

Źródło: ZSLiZ - Karina Rogowska

Nabór kandydatów na członków komisji konkursowej

Zarząd Powiatu zaprasza organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (DZ. U. z 2018r. poz. 450 z późn. zm.) do zgłaszania swoich przedstawicieli na członków komisji konkursowej opiniującej oferty na wsparcie realizacji zadania publicznego Powiatu Sulęcińskiego z zakresu działalności na rzecz osób niepełnosprawnych w 2019 r.
Więcej informacji w zakładce organizacje pozarządowe, konkurs ofert - realizacja zadania publicznego.

Zgłaszanie informacji o jednostkach nieodpłatnego poradnictwa

W związku z wejściem z dniem 1 stycznia 2019r. art. 8a w ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej( tj. Dz.U.2017 poz. 2030) Starosta sporządza i aktualizuje listę jednostek nieodpłatnego poradnictwa, dostępnego dla mieszkańców powiatu, które obejmuje w szczególności:

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 1.