Debata „Praca w Polsce czy za granicą? - wady i...

08-11-2018

Debata „Praca w Polsce czy za granicą? - wady i zalety
Jubileuszowa X edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Talentów pod hasłem „Bądź architektem swojego szczęścia" była znakomitą okazją do zorganizowania debaty uczniowskiej w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie. Podczas debaty pod hasłem „Praca w Polsce czy za granicą? - wady i zalety" podkreślono prawo obywateli Unii Europejskiej do podejmowania działalności gospodarczej i pracy
w dowolnym kraju Wspólnoty. Młodzież w przytaczanych argumentach dostrzegała złożoność wielu problemów społecznych i gospodarczych związanych z podejmowaniem pracy za granicą. Przeciwnicy wyjazdów do pracy za granicę przedstawiali swój stosunek w kwestiach m.in. formalności związanych z wyjazdem, rozłąki z rodziną, eurosieroctwa, nieuczciwych pośredników, zaś zwolennicy argumentowali swoje stanowisko wyższymi wynagrodzeniami, efektywną nauka języka obcego, lepszym system wsparcia dla rodziny.

Debata okazała się wspaniałą lekcją nauki twórczego myślenia, wyrażania opinii oraz kształtowania umiejętności obrony własnych poglądów. Na zakończenie podkreślono, że doświadczenie zawodowe oraz szersze perspektywy rozwoju kariery można zdobyć zarówno w Polsce, jak i za granicą, a wyjazd w celach zarobkowych stwarza nowe możliwości, ale tylko wtedy, gdy zostanie wcześniej dokładnie przemyślany.

Źródło: ZSLiZ - Doradca zawodowy Jadwiga Tamulewicz

DZIERŻAWA NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na dzierżawę nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa pokrytej wodami jeziora Kręcko.

Konkurs na stanowisko Dyrektora I LO w Sulęcinie

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora I  Liceum Ogólnokształcącego w  Sulęcinie.

Wykaz nieruchomości do dzierżawy

Starosta Sulęciński informuje o wykazie nieruchomości Skarbu Państwa przeznaczonych do oddania w dzierżawę w drodze bezprzetargowej.

Wykaz w załączniku.