Debata „Praca w Polsce czy za granicą? - wady i...

08-11-2018

Debata „Praca w Polsce czy za granicą? - wady i zalety
Jubileuszowa X edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Talentów pod hasłem „Bądź architektem swojego szczęścia" była znakomitą okazją do zorganizowania debaty uczniowskiej w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie. Podczas debaty pod hasłem „Praca w Polsce czy za granicą? - wady i zalety" podkreślono prawo obywateli Unii Europejskiej do podejmowania działalności gospodarczej i pracy
w dowolnym kraju Wspólnoty. Młodzież w przytaczanych argumentach dostrzegała złożoność wielu problemów społecznych i gospodarczych związanych z podejmowaniem pracy za granicą. Przeciwnicy wyjazdów do pracy za granicę przedstawiali swój stosunek w kwestiach m.in. formalności związanych z wyjazdem, rozłąki z rodziną, eurosieroctwa, nieuczciwych pośredników, zaś zwolennicy argumentowali swoje stanowisko wyższymi wynagrodzeniami, efektywną nauka języka obcego, lepszym system wsparcia dla rodziny.

Debata okazała się wspaniałą lekcją nauki twórczego myślenia, wyrażania opinii oraz kształtowania umiejętności obrony własnych poglądów. Na zakończenie podkreślono, że doświadczenie zawodowe oraz szersze perspektywy rozwoju kariery można zdobyć zarówno w Polsce, jak i za granicą, a wyjazd w celach zarobkowych stwarza nowe możliwości, ale tylko wtedy, gdy zostanie wcześniej dokładnie przemyślany.

Źródło: ZSLiZ - Doradca zawodowy Jadwiga Tamulewicz

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 1.

Nabór na stanowisko dyrektora SOSW

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłosił nabór na stanowisko dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego im. Marii Konopnickiej w Sulęcinie z siedzibą w Sulęcinie przy ul. Lipowa 12, 69-200 Sulęcin.

Drugi nabór wniosków dla najlepszych sportowców

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego po raz drugi ogłasza nabór wniosków dla sportowców, którzy w roku 2017 osiągnęli najwyższe wyniki sportowe.