Debata „Praca w Polsce czy za granicą? - wady i...

08-11-2018

Debata „Praca w Polsce czy za granicą? - wady i zalety
Jubileuszowa X edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Talentów pod hasłem „Bądź architektem swojego szczęścia" była znakomitą okazją do zorganizowania debaty uczniowskiej w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie. Podczas debaty pod hasłem „Praca w Polsce czy za granicą? - wady i zalety" podkreślono prawo obywateli Unii Europejskiej do podejmowania działalności gospodarczej i pracy
w dowolnym kraju Wspólnoty. Młodzież w przytaczanych argumentach dostrzegała złożoność wielu problemów społecznych i gospodarczych związanych z podejmowaniem pracy za granicą. Przeciwnicy wyjazdów do pracy za granicę przedstawiali swój stosunek w kwestiach m.in. formalności związanych z wyjazdem, rozłąki z rodziną, eurosieroctwa, nieuczciwych pośredników, zaś zwolennicy argumentowali swoje stanowisko wyższymi wynagrodzeniami, efektywną nauka języka obcego, lepszym system wsparcia dla rodziny.

Debata okazała się wspaniałą lekcją nauki twórczego myślenia, wyrażania opinii oraz kształtowania umiejętności obrony własnych poglądów. Na zakończenie podkreślono, że doświadczenie zawodowe oraz szersze perspektywy rozwoju kariery można zdobyć zarówno w Polsce, jak i za granicą, a wyjazd w celach zarobkowych stwarza nowe możliwości, ale tylko wtedy, gdy zostanie wcześniej dokładnie przemyślany.

Źródło: ZSLiZ - Doradca zawodowy Jadwiga Tamulewicz

Nabór kandydatów na członków komisji konkursowej

Zarząd Powiatu zaprasza organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (DZ. U. z 2018r. poz. 450 z późn. zm.) do zgłaszania swoich przedstawicieli na członków komisji konkursowej opiniującej oferty na wsparcie realizacji zadania publicznego Powiatu Sulęcińskiego z zakresu działalności na rzecz osób niepełnosprawnych w 2019 r.
Więcej informacji w zakładce organizacje pozarządowe, konkurs ofert - realizacja zadania publicznego.

Zgłaszanie informacji o jednostkach nieodpłatnego poradnictwa

W związku z wejściem z dniem 1 stycznia 2019r. art. 8a w ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej( tj. Dz.U.2017 poz. 2030) Starosta sporządza i aktualizuje listę jednostek nieodpłatnego poradnictwa, dostępnego dla mieszkańców powiatu, które obejmuje w szczególności:

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 1.