„Nauczycielu jesteś mi naprawdę bliski

08-11-2018

„Nauczycielu jesteś mi naprawdę bliski
15.10.2018r. młodzież Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie zaprosiła grono pedagogiczne na uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Była to szczególna okazja, aby przypomnieć o  tych wszystkich, którzy pełnią niezwykle ważną funkcję w życiu młodych ludzi - są przewodnikami, ujawniają pasje, odkrywają talenty, inspirują i motywują do podejmowania wyzwań, są współautorami uczniowskich sukcesów.
Treść tegorocznych Obchodów pięknie wpisała się w 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę
W prezentacji multimedialnej uczniowie przedstawili historię oświaty w Polsce od założenia Akademii Krakowskiej przez Kazimierza Wielkiego, po czasy współczesne, podkreślając ogromną rolę wielkich postaci historycznych, pedagogów i osób zasłużonych dla rozwoju edukacji w naszym kraju, którzy swoją postawą, czasem najwyższym poświęceniem pokazali, jak ważne jest dla nich młode pokolenie. W części artystycznej wystąpili uczniowie i nauczyciele Szkolnego Koła Teatralnego „Bystrzaki" w przedstawieniu pt. „Jak powstał Dzień Nauczyciela".
Kwiaty złożone przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego na ręce pani dyrektor były uczniowskim podziękowaniem skierowanym do wszystkim nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, którzy każdego dnia są kontynuatorami wiekowych tradycji, dbają o naszą edukację, rozwój, bezpieczeństwo. Przez cały dzień w Ich stronę płynęły piękne życzenia, uśmiechy, kwiaty i słodkie upominki.
Dyrektor szkoły, pani Grażyna Sobieraj, podziękowała wszystkim pracownikom Szkoły za niezmiernie ważną, niełatwą pracę związaną z kształceniem, wychowaniem i opieką. Uczniom życzyła owocnej edukacji, młodzieńczego uśmiechu, radości i sukcesów z wzajemnej współpracy.

Źródło: ZSLiZ - Weronika Młyńczak ucz. kl II Tlog/ek

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 1.

Nabór na stanowisko dyrektora SOSW

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłosił nabór na stanowisko dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego im. Marii Konopnickiej w Sulęcinie z siedzibą w Sulęcinie przy ul. Lipowa 12, 69-200 Sulęcin.

Drugi nabór wniosków dla najlepszych sportowców

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego po raz drugi ogłasza nabór wniosków dla sportowców, którzy w roku 2017 osiągnęli najwyższe wyniki sportowe.