"Niech błyśnie pierwsza gwiazdka"

02-01-2019

Tydzień poprzedzający Boże Narodzenie upłynął w Zespole Szkół Licealnych im Unii Europejskiej w Sulęcinie w rytmie świątecznych spotkań. 18.12.2018r. gościliśmy przedstawicieli środowisk kombatanckich, sybirackich i kresowych. Na zaproszenie odpowiedzieli także członkowie chóru Biały Orzeł w Sulęcinie.
Wszystkich zebranych serdecznie powitali dyrektor szkoły, pani Grażyna Sobieraj oraz Starosta Sulęciński, pan Tomasz Jaskuła. Uroczystość była okazją do wysłuchania poezji, wspólnego kolędowania, ale także do wspomnień, ukazania i zatrzymania w pamięci opowieści o minionych czasach, trudnej historii naszego kraju, niezwykłych losach naszych przodków.
Ciepła, świąteczna atmosfera panowała również przez kolejne dni, podczas klasowych i szkolnych spotkań wigilijnych. Tam również nie zabrakło pięknych życzeń, uśmiechów, przepysznych tradycyjnych potraw oraz prezentów, które są nieodłączną częścią Świą.

Źródło: ZSLiZ - nauczyciel Karina Rogowska