Wiadomości dnia

Modernizacja Warsztatów Budowlanych w Zespole...

21-01-2019

Modernizacja Warsztatów Budowlanych w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych w Sulęcinie
Powiat Sulęciński podpisał umowę o dofinansowanie inwestycji pn.: „Modernizacja warsztatów budowlanych w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych w Sulęcinie„. Dofinansowanie w wysokości 823 727,99 zł zostało przyznane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Całkowity koszt projektu to 992 306,35 zł.
W ramach dofinasowania na bazie istniejącego budynku powstaną i zostaną wyposażone warsztaty budowlane. Dobudowane zostanie wejście oraz zadaszenie nad placem ćwiczeń. Warsztaty będą składały się z sali dydaktycznej, sali ćwiczeń zamkniętej i otwartej oraz części socjalnej. Sale zostaną wyposażone w środki audiowizualne, tablice, pomoce szkolne, wzorce materiałowe i sprzętowe, a zakupiony sprzęt techniczno-dydaktyczny będzie zgodny ze standardami wyposażenia opracowanymi przez MEN i CKE. Dzięki temu szkoła stanie się ośrodkiem egzaminacyjnym dla kwalifikacji z branży budowlanej.
Pozyskane dofinasowanie pozwoli na uruchomienie w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych w Sulęcinie im. Unii Europejskiej nowych kierunków kształcenia takich jak: murarz-tynkarz, technik budownictwa, betoniarz-zbrojarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, monter konstrukcji budowlanych oraz prowadzenie kształcenia teoretycznego w branży budowlanej dla młodocianych pracowników jak i uruchomienie kwalifikacyjnych kursów zawodowych dla kwalifikacji:
• B.20. Montaż konstrukcji budowlanych
• B.18. Wykonywanie robót murarskich i tynkarskich
• B.16. Wykonywanie robót zbrojarskich i betoniarskich
• B.33. Organizacja i kontrolowanie robót budowlanych
• B.30. Sporządzanie kosztorysów oraz przygotowywanie dokumentacji przetargowej
• B.5. Montaż systemów suchej zabudowy
• B.6. Wykonywanie robót malarsko-tapeciarskich
• B.7. Wykonywanie robót posadzkarsko-okładzinowych
Planowane działania zapełnią dotychczasową lukę, którą stanowi brak kierunków kształcenia związanych z budownictwem oraz będzie odpowiedzią na zapotrzebowanie lokalnego i krajowego rynku pracy.

Zgłaszanie informacji o jednostkach nieodpłatnego poradnictwa

W związku z wejściem z dniem 1 stycznia 2019r. art. 8a w ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej( tj. Dz.U.2017 poz. 2030) Starosta sporządza i aktualizuje listę jednostek nieodpłatnego poradnictwa, dostępnego dla mieszkańców powiatu, które obejmuje w szczególności: