Kapsel Cross

30-01-2019

Kapsel Cross
IV Międzynarodowe Mistrzostwa Gry w Kapsle - Kapsel Cross - już 2. marca w Sulęcińskim Ośrodku Kultury!
Kapsel Cross to zunifikowana przez nas odmiana popularnej gry w kapsle, która rządziła na podwórkach jeszcze kilkanaście lat temu. Przystosowaliśmy rozgrywki znane z dzieciństwa do warunków i rzeczywistości klubowej nadając im widowiskowości i zachowując emocje związane ze zdrową sportową rywalizacją.
Rozgrywkom pierwotnie przeprowadzanym w sulęcińskim Klubie u Bulka dodaliśmy w zeszłym roku bardziej widowiskową oprawę, rozbudowaliśmy tor na którym przeprowadzane są zawody, które od zeszłej edycji zyskaly międzynarodowy charakter. Rywalizacja, podobnie jak w zeszłym roku odbędzie się na specjalnie przygotowanym torze, czerpiącym wszystko co najlepsze z dziecięcej zabawy. Będzie więc trudna trasa, wymagające przeszkody, ale przede wszystkim wyśmienita zabawa i rywalizacja.
Tor zostanie zaprojektowany i ustawiony w Sali Widowiskowej Sulęcińskiego Ośrodka Kultury, a do jego uformowania wykorzystamy między innymi ok 5 ton ziemi. Pracujemy także nad tym aby z całego wydarzenia przeprowadzić transmisję internetową za pośrednictwem Radia SOK (livestream na portalu Facebook).
Całą imprezę zakończy after-party i koncert na scenie Klubu u Bulka, którego gwiazdą będzie Sidney Polak - na co dzień perkusista zespołu T.Love, który w swojej solowej twórczości nie stroni od poruszania się na granicy gatunków reggae, hip-hop, folk, rock, R&B, grime oraz dubstep.
Podczas zeszłorocznej edycji rywalizowało 15 zawodników, którzy przyznali po zawodach, że przygotowana trasa była bardzo interesująca, ale także piekielnie trudna. Nauczeni doświadczeniem w konstruowaniu tego typu tras możemy zagwarantować także niezwykłą zabawę i emocje podczas tegorcznej edycji.
W tym roku, podobnie jak w roku ubiegłym, oprócz zawodów głównych oraz afterparty na publiczność będzie także czekać tor typu „sandbox" dla dzieci, gdzie nie tylko będą mogły poznawać tajniki gry w kapsle, ale także pobawić się w piasku i samemu konstruować tory i przeszkody oraz „retro-kącik' ze starszymi komputerami i konsolami, oraz z tymi odrobinkę nowszymi.

Więcej informacji; http://www.fb.com/KapselCross

Źródło: SOK

Opieka wytchnieniowa-edycja2019

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sulęcinie, w związku z zamiarem przystąpienia do Programu pn. „Opieka wytchnieniowa"- edycja 2019, ogłoszonego przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, poszukuje psychologa/terapeutę, pielęgniarza/rehabilitanta i dietetyka.