Wytwórnia Rytmu

31-01-2019

Wytwórnia Rytmu
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych grą na bębnach i instrumentach etnicznych na cykliczny warsztat nauki gry na zachodnioafrykańskich bębnach typu djembe. Jeśli masz ochotę zrelaksować się i poznać techniki gry na tym wspaniałym instrumencie to ten warsztat jest właśnie dla Ciebie. Warsztat poprowadzi Przemek Kubski z Wytwórni Rytmu.

Dzięki naszemu muzycznemu jak i instruktorskiemu doświadczeniu poziom zostania kompleksowo dopasowany dla każLdego uczestnika. Warsztat jest dedykowany dla osób początkujących i tych którzy nie mieli nigdy do czynienia z tym instrumentem, ale również dla bardziej zaawansowanych graczy. Na warsztatcie będziemy poznawać tradycyjne rytmy z Gwinei, Mali, Senegalu. Dokładnie z tych krajów z których ten instrument pochodzi oraz nauczymy się technik gry na djembe,

Wytwórnia Rytmu zapewnia dostęp do profesjonalnych bębnów djembe z których będzie możliwość korzystania podczas warsztatu. Jeśli ktoś dysponuje własnym bębnem może oczywiście go ze sobą zabrać. Ilość miejsc ograniczona ze względu na ilość dostepnych instrumentów

Koszt:
100 zł. 4 godziny warsztatu za osobę

Warunkiem dokonania rezerwacji w warsztacie jest przelanie powyższej kwoty w wysokości 100 zł. maksymalnie do 14 Lutego na podany poniżej numer rachunku w tytule przelewu podając "Imię i Nazwisko warsztaty djembe Sulęcin" Na przykład "Jan Kowalski warsztaty djembe Sulęcin"

Numer rachunku
Przemysław Kubski

Warunkiem odbycia się warsztatu jest uzbieranie przynajmniej 10 osobowej grupy.

Informacje i zapisy bezpośrednio:
Wytwórnia Rytmu Przemek (Przembas) Kubski
wytworniarytmu@gmail.com

Przemek Kubski (pseudonim artystyczny Przembas)
już od najmłodszych lat interesował się muzyką i czuł rytm. Swoje pierwsze próby uderzania w bęben były jeszcze w dzieciństwie kiedy to za bęben robił stary odkurzacz.

Na poważnie jednak przygoda z profesjonalnymi bębnami afrykańskimi rozpoczęła się w 2006 roku kiedy to po raz pierwszy mial przyjemność uczestniczyć na warsztatach djembe jak i dundun na etnofestiwalu w Malborku prowadzonych przez jednego z najbardziej znanych polskich „djembefola" Wojtka Pęczka lidera zespołu City Bum Bum w Łodzi. I tak się zaczęło. Przemek (Przembas) Kubski to właśnie wychowanek Zachodnioafrykańskiej Szkoły Rytmu City Bum Bum w Łodzi prowadzonej przez Wojtka Pęczka w której zaczynał swoją bębniarską karierę.
Swoją umiejętność gry i doświadczenie zawdzięcza także takim gwiazdom muzyki afrykańskiej jak: Babara Bangoura, Seckou Keita, Namory Keita, Adama Bilorou Dembele jak i wiele innych. Od kilku lat prowadzi warsztaty gry na djembe i dundun zarówno w kraju jak i na świecie, oraz bierze udział w różnego rodzaju imprezach z tym związanych. Od 2013 jest także członkiem zespołu „La BaNdA" oraz współpracuje ściśle z różnymi muzykami.W 2017 brał udział w mistrzowskich warsztatach Djembe Advanced Masterclass w Alentejo w Portugalii pod nadzorem Sana Camara jendego ze światowej klasy Master Djemebfole.

Źródło: SOK

Opieka wytchnieniowa-edycja2019

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sulęcinie, w związku z zamiarem przystąpienia do Programu pn. „Opieka wytchnieniowa"- edycja 2019, ogłoszonego przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, poszukuje psychologa/terapeutę, pielęgniarza/rehabilitanta i dietetyka.