Wiadomości dnia

Oferta Edukacyjna Specjalnego Ośrodka...

11-02-2019

Oferta Edukacyjna Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulęcinie
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sulęcinie to nowoczesna placówka edukacyjna przeznaczona dla dzieci i młodzieży z różnymi stopniami niepełnosprawności. Dzięki wysoko wykwalifikowanej kadrze pedagogicznej oraz doskonale przygotowanej infrastrukturze, placówka jest profesjonalnie przygotowana do kształcenia niepełnosprawnych dzieci oraz młodzieży. W 2018 roku w wyniku realizacji projektu „Rozbudowa i wyposażenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulęcinie" do budynku Ośrodka dobudowano drugie skrzydło, a łącznik pomiędzy obydwoma budynkami wyposażono w windę.
W obiekcie oprócz tradycyjnych sal lekcyjnych, dostosowanych do pracy w małych grupach, jak również do zajęć indywidualnych, znajdują się także sale przeznaczone do prowadzenia różnego rodzaju zajęć terapeutycznych.
Są to m.in.: gabinet pedagogiki Montessori, gabinet ACC, gabinet terapii mowy, orientacji przestrzennej i koordynacji ruchowej, integracji sensorycznej, funkcjonowania w środowisku, spektrum autyzmu, terapii ręki czy glottodydaktyki i dobrego startu. Wszystkie sale lekcyjne wyposażone są w nowoczesny sprzęt i pomoce dydaktyczne, dedykowane dzieciom i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Zapraszamy do kontaktu z pracownikami szkoły oraz odwiedzenia naszej placówki:

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sulęcinie
ul. Lipowa 12 A, 69-200 Sulęcin
e-mail: szkolniak.sosw@wp.pl

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego - Lubuskie 2020, Oś Priorytetowa 9. Infrastruktura Społeczna, Działanie 9.3 Rozwój infrastruktury edukacyjnej, Poddziałanie 9.3.1 Rozwój infrastruktury edukacyjnej - projekty realizowane poza formułą ZIT.

logotypy_zestaw_594

Zgłaszanie informacji o jednostkach nieodpłatnego poradnictwa

W związku z wejściem z dniem 1 stycznia 2019r. art. 8a w ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej( tj. Dz.U.2017 poz. 2030) Starosta sporządza i aktualizuje listę jednostek nieodpłatnego poradnictwa, dostępnego dla mieszkańców powiatu, które obejmuje w szczególności: