Sukcesy plastyczne uczniów SOSW

11-06-2019

Sukcesy plastyczne uczniów SOSW

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulęcinie wzięli udział w konkursie plastycznym na plakat promujący setną rocznicę powołania Policji Państwowej pt. „Historia i współczesność Policji". Dwie z dziesięciu wykonanych przez nich prac, wyłonionych w etapie powiatowym, zajęło kolejno II miejsce oraz wyróżnienie w finale wojewódzkim konkursu.

Oryginalność, estetyka prac, a przede wszystkim wrażliwość estetyczna ich autorów sprawiły, że Komendant Powiatowy Policji w Sulęcinie postanowił nagrodzić wszystkich młodych artystów bioracych udziałw powiatowym etapie konkursu. Wszystkie prace na etapie powiatowym i wojewódzkim powstały pod kierunkiem nauczyciela plastyki Pani Moniki Stegeman.

5 czerwca 2019 r. o godzinie 10.00 w Sali Konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie odbyło się uroczyste wręczenie nagród za udział w powiatowym etapie Konkursu Plastycznego na Plakat Promujący 100. Rocznicę Powołania Policji Państwowej pn. „Historia i Współczesność Policji". Komendant Powiatowy Policji w Sulęcinie mł. insp. Mirosław Kędziora wraz ze Starostą Sulęcińskim Tomaszem Jaskułą postanowili docenić wszystkich młodych artystów biorących udział w konkursie. Nagrody otrzymali: Arkadiusz Gap, Aleksandra Poznańska, Karolina Szwaczuk, Kamila Szachniewicz, Krzysztof Wołyniec, Zuzanna Woźniak, Konrad Kowalczyk, Adam Wywrocki, Dawid Cichy, Jakub Białek wraz z nauczycielem Panią Moniką Stegeman. Szef sulęcińskich policjantów osobiście spotkał się z autorami prac wręczając im nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy. Na laureatów konkursu czekała także niespodzianka - zwiedzanie Komendy połączone ze specjalnym pokazem na strzelnicy. Uśmiechy na twarzach młodych gości były najlepszym potwierdzeniem, że wizyta w sulęcińskiej jednostce przypadła im do gustu.

Konkurs przygotowany został przez Wydział Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. z okazji setnej rocznicy powołania Policji Państwowej.  Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Wojewoda Lubuski. Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie przeprowadziła powiatowy etap zmagań plastycznych. Komisja wybrała 10 prac, które przeszły do etapu wojewódzkiego. Dwie z nich zostały nagrodzone:

II miejsce - Zuzanna Woźniak, uczennica Specjalnego Ośrodka - Szkolno Wychowawczego w Sulęcinie;

Wyróżnienie - Jakub Białek, uczeń Specjalnego Ośrodka - Szkolno Wychowawczego w Sulęcinie.

6 czerwca 2019 r. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom i wyróżnionym w finale konkursu. Celem konkursu było upowszechnianie wiedzy o setnej rocznicy powołania Policji Państwowej, propagowanie historii i tradycji Policji z lat 1919 - 1939, kształtowanie etosu służby, edukacja historyczna oraz rozbudzanie kreatywności i wrażliwości artystycznej. Do eliminacji powiatowych, które przeprowadziły Komendy Powiatowe Policji województwa lubuskiego, stanęła młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych. Hasło przewodnie „Historia i współczesność Policji" stanowiło dla młodych ludzi inspirację do stworzenia plakatu upamiętniającego jubileusz. Etap wojewódzki konkursu, który został rozstrzygnięty w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. 15 maja br., wyłonił finalistów - trzech laureatów oraz trzy osoby wyróżnione.

Uroczystość wręczenia nagród, w imieniu gospodarza uroczystości, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. nadinsp. Heleny Michalak, otworzył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Jerzy Głąbowski, który powiedział: „24 lipca będziemy obchodzić okrągłe, setne urodziny. Do wspólnego świętowania, które trwa cały rok, zaprosiliśmy wielu gości, a poprzez uczestnictwo w konkursie, również Was - drodzy finaliści! Dzięki Waszym pracom, niezwykle kreatywnym i pomysłowym, mogliśmy spojrzeć na siebie - policjantów i naszą codzienną służbę oczami młodych ludzi XXI wieku. Warto podkreślić, że nie mieliście łatwego zadania. Plakat jest formą trudną. Wy musieliście połączyć tę formę z historią i zamknąć w jednym obrazie nasze policyjne dzieje. Odwoływaliście się do symboli, pracowaliście kolorami, wykorzystywaliście różne techniki plastyczne. Wybór tych najlepszych prac był niełatwy, bo każdy projekt miał w sobie „to coś", był niepowtarzalny i wyjątkowy. Dziękuję wszystkim, którzy podjęli się tego wyzwania. Gratuluję Wam odwagi, determinacji i niezwykłych talentów".

Komendant Głąbowski podziękował dyrektorom szkół, nauczycielom i fundatorom nagród, podkreślając potrzebę organizacji podobnych inicjatyw oraz zwracając uwagę na wartość uczestnictwa w konkursach, które z pewnością przyczyniają się do kreowania pozytywnych wzorców zachowań, rozwijania pasji i pogłębiania wiedzy. Zwrócił się także do zwycięzców gratulując im wspaniałej wyobraźni i plastycznych uzdolnień.

W uroczystości uczestniczyli: Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, Lubuski Kurator Oświaty   Ewa Rawa, w imieniu Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego Jerzego Kaliszana -   Dariusz Sapkowski, Dyrektor Zasobów Ludzkich i Administracji firmy ICT Poland Małgorzata Kaźmierczak-Dubaj, koordynatorzy etapu powiatowego z Komend Powiatowych Policji oraz rodziny finalistów. Uroczystość uświetnił - przygotowany przez Komendę Główną Policji - film promujący 100. rocznicę Powstania Policji Państwowej.

Zdjęcia:strona internetowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp.