Narodowe Czytanie

30-08-2019

Narodowe Czytanie
Szanowni Państwo!
Zapraszamy serdecznie na coroczne Narodowe Czytanie, które w tym roku odbędzie się w dniu 7 września, w sobotę, o godzinie 17.00. Spotykamy się w Parku Miejskim w Sulęcinie - przy Kontenerze Kultury.

Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie Para Prezydencka zaproponowała do czytania Nowele polskie. Prezydent Andrzej Duda z Małżonką dokonali wyboru z ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta.

Zaproponowano osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie, a my wspólnie przeczytamy kilka z nich.

Dobra pani - Eliza Orzeszkowa
Dym - Maria Konopnicka
Katarynka - Bolesław Prus
Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) - Bruno Schulz
Orka - Władysław Stanisław Reymont
Rozdzióbią nas kruki, wrony... - Stefan Żeromski
Sachem - Henryk Sienkiewicz
Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) - Henryk Rzewus

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku.

Zapraszamy serdecznie do wspólnego czytania!

narodowe_czytanie_plakat_960

Źródło: SOK