Modernizacja warsztatów budowlanych w ZSLiZ

06-09-2019

Modernizacja warsztatów budowlanych w ZSLiZ
Trwają prace budowlane związane z realizacją projektu pn.: „Modernizacja warsztatów budowlanych w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych w Sulęcinie". W wyniku realizacji inwestycji powstanie obiekt, w którym odbywać się będzie kształcenie uczniów w kierunkach budowlanych, zarówno w zakresie wiedzy teoretycznej, jak i nauki praktycznej.
W obiekcie tym młodzież uczyć się będzie w nowych kierunkach kształcenia, takich jak: murarz - tynkarz, technik budownictwa, betoniarz -zbrojarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie oraz monter konstrukcji budowlanych. Planowane działania zapełnią dotychczasową lukę, którą stanowi brak kierunków kształcenia związanych z budownictwem oraz będzie odpowiedzią na zapotrzebowanie lokalnego i krajowego rynku pracy.

Powiat Sulęciński na realizację tego zadania pozyskał dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego - Lubuskie 2020.

logotypyzestaw_642_01