Powiat Sulecinski

<     >

Scalanie gruntów - Ownice

Scalanie gruntów - Ownice

 

logotypy_na_scalanie_7185_02

 

 

Powiat Sulęciński realizuje obecnie projekt pn. „Scalanie gruntów wraz z zagospodarowaniem poscaleniowym wsi Ownice".

 

Scalanie gruntów - Krępiny i część Krzeszyc

Scalanie gruntów - Krępiny i część Krzeszyc

 

logotypy_na_scalanie_7185_01

 

Powiat Sulęciński realizuje obecnie projekt pn. „Scalanie gruntów wraz z zagospodarowaniem poscaleniowym wsi Krępiny i części Krzeszyc".

 

 Nieodpłatna pomoc prawna

Nieodpłatna pomoc prawna


   

 

   

 

 

Rozbudowa i wyposażenie SOSW w Sulęcinie

Rozbudowa i wyposażenie SOSW w Sulęcinie

Powiat Sulęciński informuje, że rozpoczęto realizację projektu pod nazwą: „Rozbudowa i wyposażenie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Sulęcinie".

Najnowsze aktualności

Aktualności

Wyłowili puchar starosty

30-06-2013

Wyłowili puchar starosty

Nad naturalnym Jeziorem Radachowskim odbyły się Powiatowe Zawody Wędkarskie o Puchar Starosty Sulęcińskiego. Do współzawodnictwa przystąpiło dziewięć pięcioosobowych zespołów z Państwowych Związków Wędkarskich z Boczowa, Torzymia, Lubniewic, Krzeszyc, Słońska i Sulęcina.

Czterdziestu pięciu zawodników przez cztery godziny starało się złowić największe ryby i jak największą ich ilość. Po zakończeniu zawodów dokonano ważenia złowionych ryb. W kwalifikacji ogólnej I miejsce zajęła drużyna z Koła PZW Nr 1 w Słońsku i wygrała puchar zawodów. Największego lina o wadze 0,790 kilograma i długości 37 centymetrów złowił Wiesław Bieniek z Koła PZW w Wędrzynie, a największą ilość   ponad 10 kilogramów  ryb złowił Marek Krupa z Koła PZW Nr 1 w Słońsku. W dalszej kwalifikacji zespołowej uplasowały się zespoły: II miejsce Koło PZW z Torzymia, III miejsce Koło PZW Nr 1 z Sulęcina, IV miejsce Koło PZW z Boczowa, V miejsce Koło PZW Nr 2 „Lin” z Sulęcina, VI miejsce Koło PZW z Wędrzyna, VII miejsce Koło Nr 1 PZW z Lubniewic, VIII miejsce Koło PZW z Krzeszyc i IX miejsce Koło PZW Nr 3 „Gumoplast” z Sulęcina. W klasyfikacji indywidualnej - złowienie największej ilości ryb, pierwsza dziesiątka to: I – Marek Krupa (10,105kg), II – Andrzej Janowicz (8,585kg), III -   Jacek Łopuszański (7,755kg), IV – Roman Pleskacewicz (6,765kg), V –   Kazimierz Jaruga (6,175kg), VI - Przemysław Struch (5,750kg), VII – Dariusz Wiszniewski (5,750kg), VIII – Andrzej Goryczko (5,320kg), IX – Andrzej Szlucha (5,305kg) i X – Mirosław Jedynak (5,175kg). Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali upominki, a pierwsza dziesiątka najlepszych wędkarzy dyplomy i nagrody ufundowane przez starostę sulęcińskiego. W zawodach uczestniczył   gospodarz terenu Wójt Gminy Słońsk Janusz Krzyśków, Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart i Radny Powiatu Franciszek Jamniuk.
- Na tego typu zawodach się nie przemawia. Tutaj trzeba przystąpić do działania, przejść na swoje stanowiska i łowić ryby. Ze swojej strony życzę wszystkim połamania kji i pełnych siatek największych ryb jakie pływają w jeziorze radachowskim. I głównie tego Wam dzisiaj życzę. Zawody Wędkarskie o Puchar Starosty Sulęcińskiego uważam za otwarte – powiedział do uczestników Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart.

Operacja współfinansowana przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniającego inwestycje w zrównoważone rybołówstwo.

Poniżej fotograficzna relacja z zawodów z komentarzem.

 

Galeria

OGŁOSZENIA

Zmiana godzin dyżuru Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej

UWAGA!
W dniach 24 i 31 grudnia 2018 r. (poniedziałki)
dyżury prawnika w Punkcie Nieodpłatnej
Pomocy Prawnej
w Zespole Szkół Licealnych
i Zawodowych przy ul. Witosa 49
odbędą się od godziny 8:00-12:00

Zgłaszanie informacji o jednostkach nieodpłatnego poradnictwa

W związku z wejściem z dniem 1 stycznia 2019r. art. 8a w ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej( tj. Dz.U.2017 poz. 2030) Starosta sporządza i aktualizuje listę jednostek nieodpłatnego poradnictwa, dostępnego dla mieszkańców powiatu, które obejmuje w szczególności:

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 1.
SPRAWY SPOŁECZNE

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli.

PRZEWODNIK INTERESANTA

Wydział Budownictwa i Ochrony Środowiska

UWAGA!!!! od dnia 01.06.2018 r. obsługa klientów w Wydziale Budownictwa i Ochrony Środowiska będzie odbywać się wg poniższego harmonogramu:

Poniedziałek 8.00-17.00
Wtorek 7.30-15.30
Środa -------------
Czwartek 7.30-15.30
Piątek 7.30-14.30

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

INTERNETOWY SYSTEM UMAWIANIA WIZYT

Przeczytaj załącznik z instrukcją internetowego systemu umawiania w wydziale komunikacji.

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta