Wyłowili puchar starosty

30-06-2013

Wyłowili puchar starosty

Nad naturalnym Jeziorem Radachowskim odbyły się Powiatowe Zawody Wędkarskie o Puchar Starosty Sulęcińskiego. Do współzawodnictwa przystąpiło dziewięć pięcioosobowych zespołów z Państwowych Związków Wędkarskich z Boczowa, Torzymia, Lubniewic, Krzeszyc, Słońska i Sulęcina.

Czterdziestu pięciu zawodników przez cztery godziny starało się złowić największe ryby i jak największą ich ilość. Po zakończeniu zawodów dokonano ważenia złowionych ryb. W kwalifikacji ogólnej I miejsce zajęła drużyna z Koła PZW Nr 1 w Słońsku i wygrała puchar zawodów. Największego lina o wadze 0,790 kilograma i długości 37 centymetrów złowił Wiesław Bieniek z Koła PZW w Wędrzynie, a największą ilość   ponad 10 kilogramów  ryb złowił Marek Krupa z Koła PZW Nr 1 w Słońsku. W dalszej kwalifikacji zespołowej uplasowały się zespoły: II miejsce Koło PZW z Torzymia, III miejsce Koło PZW Nr 1 z Sulęcina, IV miejsce Koło PZW z Boczowa, V miejsce Koło PZW Nr 2 „Lin” z Sulęcina, VI miejsce Koło PZW z Wędrzyna, VII miejsce Koło Nr 1 PZW z Lubniewic, VIII miejsce Koło PZW z Krzeszyc i IX miejsce Koło PZW Nr 3 „Gumoplast” z Sulęcina. W klasyfikacji indywidualnej - złowienie największej ilości ryb, pierwsza dziesiątka to: I – Marek Krupa (10,105kg), II – Andrzej Janowicz (8,585kg), III -   Jacek Łopuszański (7,755kg), IV – Roman Pleskacewicz (6,765kg), V –   Kazimierz Jaruga (6,175kg), VI - Przemysław Struch (5,750kg), VII – Dariusz Wiszniewski (5,750kg), VIII – Andrzej Goryczko (5,320kg), IX – Andrzej Szlucha (5,305kg) i X – Mirosław Jedynak (5,175kg). Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali upominki, a pierwsza dziesiątka najlepszych wędkarzy dyplomy i nagrody ufundowane przez starostę sulęcińskiego. W zawodach uczestniczył   gospodarz terenu Wójt Gminy Słońsk Janusz Krzyśków, Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart i Radny Powiatu Franciszek Jamniuk.
- Na tego typu zawodach się nie przemawia. Tutaj trzeba przystąpić do działania, przejść na swoje stanowiska i łowić ryby. Ze swojej strony życzę wszystkim połamania kji i pełnych siatek największych ryb jakie pływają w jeziorze radachowskim. I głównie tego Wam dzisiaj życzę. Zawody Wędkarskie o Puchar Starosty Sulęcińskiego uważam za otwarte – powiedział do uczestników Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart.

Operacja współfinansowana przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniającego inwestycje w zrównoważone rybołówstwo.

Poniżej fotograficzna relacja z zawodów z komentarzem.

Nabór kandydatów na członków komisji konkursowej

Zarząd Powiatu zaprasza organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (DZ. U. z 2018r. poz. 450 z późn. zm.) do zgłaszania swoich przedstawicieli na członków komisji konkursowej opiniującej oferty na wsparcie realizacji zadania publicznego Powiatu Sulęcińskiego z zakresu działalności na rzecz osób niepełnosprawnych w 2019 r.
Więcej informacji w zakładce organizacje pozarządowe, konkurs ofert - realizacja zadania publicznego.

Zgłaszanie informacji o jednostkach nieodpłatnego poradnictwa

W związku z wejściem z dniem 1 stycznia 2019r. art. 8a w ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej( tj. Dz.U.2017 poz. 2030) Starosta sporządza i aktualizuje listę jednostek nieodpłatnego poradnictwa, dostępnego dla mieszkańców powiatu, które obejmuje w szczególności:

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 1.