Nowy rok szkolny w I LO Sulęcin

02-09-2013

Nowy rok szkolny w I LO Sulęcin

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie rozpoczęli kolejny rok szkolny. Uroczystość i zaprzysiężenie uczniów klas pierwszych na sztandar szkoły odbyło się w hali sportowej liceum

w obecności Dyrektora Jarosława Ugrynowicza, Posłanki na sejm Bożeny Sławiak, Starosty Sulęcińskiego Dariusza Ejcharta, Księdza Andrzeja Tarabuły oraz grona pedagogicznego. Na podstawie Zarządzenia Nr 45/2013 Starosty Sulęcińskiego Dariusza Ejcharta z dnia 21 sierpnia 2013 roku w sprawie przyznania stypendiów naukowych zostały przyznane miesięczne Stypendia Naukowe Starosty Sulęcińskiego na rok szkolny 2013/2014. Z I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie stypendia otrzymali uczniowie o najwyższej średniej ocenie w nauce. Podczas inauguracji nowego roku szkolnego stypendia odebrali: Marlena Julia Masztalerz, Anna Karolina Olechnowicz, Michał Łukasz Plata, Magdalena Ada Jacykowska, Krzysztof Wojciech Sobucki, Magdalena Łuszczak, Natalia Magdalena Osińska, Mikołaj Sebastian Chodorski, Michał Jakub Miszczyński, Adrianna Andrzejewska, Katarzyna Anna Bernaś, Kamil Piotr Klimczak oraz Daniel Norbert Kowal. Starosta Sulęciński przyznał również stypendia uczniom za wybitne osiągnięcia w zakresie kultury i sportu. Stypendium otrzymała Ernesta Aleksandra Sykuła. Stypendia wręczył uczniom Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart.

W galerii zdjęcia z inauguracji nowego roku szkolnego 2013/2014 /bez komentarza/

Nabór kandydatów na członków komisji konkursowej

Zarząd Powiatu zaprasza organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (DZ. U. z 2018r. poz. 450 z późn. zm.) do zgłaszania swoich przedstawicieli na członków komisji konkursowej opiniującej oferty na wsparcie realizacji zadania publicznego Powiatu Sulęcińskiego z zakresu działalności na rzecz osób niepełnosprawnych w 2019 r.
Więcej informacji w zakładce organizacje pozarządowe, konkurs ofert - realizacja zadania publicznego.

Zgłaszanie informacji o jednostkach nieodpłatnego poradnictwa

W związku z wejściem z dniem 1 stycznia 2019r. art. 8a w ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej( tj. Dz.U.2017 poz. 2030) Starosta sporządza i aktualizuje listę jednostek nieodpłatnego poradnictwa, dostępnego dla mieszkańców powiatu, które obejmuje w szczególności:

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 1.