Powiat Sulecinski

<     >

Scalanie gruntów - Ownice

Scalanie gruntów - Ownice

 

logotypy_na_scalanie_7185_02

 

 

Powiat Sulęciński realizuje obecnie projekt pn. „Scalanie gruntów wraz z zagospodarowaniem poscaleniowym wsi Ownice".

 

Scalanie gruntów - Krępiny i część Krzeszyc

Scalanie gruntów - Krępiny i część Krzeszyc

 

logotypy_na_scalanie_7185_01

 

Powiat Sulęciński realizuje obecnie projekt pn. „Scalanie gruntów wraz z zagospodarowaniem poscaleniowym wsi Krępiny i części Krzeszyc".

 

Rozbudowa i wyposażenie SOSW w Sulęcinie

Rozbudowa i wyposażenie SOSW w Sulęcinie

Powiat Sulęciński informuje, że rozpoczęto realizację projektu pod nazwą: „Rozbudowa i wyposażenie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Sulęcinie".

Najnowsze aktualności

Aktualności

Dożynki powiatowe Torzym 2013 część I

09-09-2013

Dożynki powiatowe Torzym 2013 część I

Tradycją Powiatu Sulęcińskiego jest coroczne organizowanie dożynek w jednej z pięciu gmin powiatu. W tym roku odbyły się w Gminie Torzym. Mszę świętą poprzedził korowód dożynkowy prowadzony przez orkiestrę dętą OSP Grochowo. Główna część ceremonii dożynkowej odbyła się na stadionie miejskim.

Mszę świętą celebrował Ksiądz Dziekan Piotr Mazurek z Dekanatu Sulęcin oraz Ksiądz Proboszcz Parafii Torzym Sławomir Marciniak. Na uroczystość przybyli mieszkańcy gminy Torzym i powiatu, sołtysi i delegacje poszczególnych gmin zaproszone przez organizatorów oraz przedstawiciele organizacji samorządowych i instytucji wojewódzkich. Na zaproszenie odpowiedzieli swoją obecnością: Starostowie Dożynek Irena Kryk z Gądkowa Wielkiego i Wiesław Witkiewicz z Grabowa, Posłanka na sejm Bożena Sławiak, gospodarz powiatu Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart, Burmistrz Gminy Torzym Ryszard Stanulewicz, Przewodniczący Rady Powiatu Bogdan Kuzyk, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Patryk Lewicki, Zastępca Dyrektora Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Zielonej Górze Andrzej Chinalski, Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Gorzowie Jan Rydzanicz, Dyrektor Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego w Gorzowie Danuta Szewczyk, Przewodniczący Rady Powiatu Nowy Tomyśl Zbigniew Markowski,  Europoseł prof. Bogusław Liberacki, Poseł na Sejm Bogusław Wontor, Dyrektor Torzymskiego Ośrodka Kultury Andrzej Kuchnio, Wójt Gminy Słońsk Janusz Krzysków, Wójt Gminy Krzeszyce Czesław Symeryak, Burmistrz Sulęcina Michał Deptuch, Zastępca Burmistrza Sulęcina Zbigniew Gruca, Redaktor Radia Zachód Zbigniew Bodnar oraz przedstawiciele szkół i służb mundurowych. - Dożynki są podsumowaniem całorocznej pracy rolników i poniesionego trudu w okresie żniw. Zebrane zboża rodzą chleb, który jest symbolem życia. Niech nigdy nie zabraknie go w żadnym domu i żadnej rodzinie – powiedział między innymi w swoim wystąpieniu Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart.

 
Poniżej I cześć fotorelacji z tegorocznego święta plonów /bez komentarzy/

 

Galeria (zobacz wszystkie)

OGŁOSZENIA

Nabór kandydatów na członków komisji konkursowej

Zarząd Powiatu zaprasza organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (DZ. U. z 2018r. poz. 450 z późn. zm.) do zgłaszania swoich przedstawicieli na członków komisji konkursowej opiniującej oferty na wsparcie realizacji zadania publicznego Powiatu Sulęcińskiego z zakresu działalności na rzecz osób niepełnosprawnych w 2019 r.
Więcej informacji w zakładce organizacje pozarządowe, konkurs ofert - realizacja zadania publicznego.

 

Zgłaszanie informacji o jednostkach nieodpłatnego poradnictwa

W związku z wejściem z dniem 1 stycznia 2019r. art. 8a w ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej( tj. Dz.U.2017 poz. 2030) Starosta sporządza i aktualizuje listę jednostek nieodpłatnego poradnictwa, dostępnego dla mieszkańców powiatu, które obejmuje w szczególności:

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 1.
SPRAWY SPOŁECZNE

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli.

PRZEWODNIK INTERESANTA

Wydział Budownictwa i Ochrony Środowiska

UWAGA!!!! od dnia 01.06.2018 r. obsługa klientów w Wydziale Budownictwa i Ochrony Środowiska będzie odbywać się wg poniższego harmonogramu:

Poniedziałek 8.00-17.00
Wtorek 7.30-15.30
Środa -------------
Czwartek 7.30-15.30
Piątek 7.30-14.30

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

INTERNETOWY SYSTEM UMAWIANIA WIZYT

Przeczytaj załącznik z instrukcją internetowego systemu umawiania w wydziale komunikacji.

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta