Stypendia dla licealistek

01-10-2013

Stypendia dla licealistek

W dniu 10 września Zarząd Województwa Lubuskiego zatwierdził listę 120 stypendystów na rok szkolny 2013-2014 w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych i technicznych. Wśród uczniów szkół średnich stypendia otrzymały Anna Olechnowicz i Magdalena Jacykowska z I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie.

30 września w sali kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze uczennice odebrały stypendia od Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbiety Polak i Wicemarszałka Macieja Szykuły. Celem wsparcia stypendialnego jest promowanie umiejętności i rozwijanie kompetencji uczniów szczególnie uzdolnionych. Wsparcie stypendialne przeznaczone jest dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu województwa lubuskiego, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów mających wysokie osiągnięcia w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych i technicznych.

Poniżej zdjęcia stypendystek z komentarzem.