Kopciuszek w innym wydaniu

03-10-2013

Kopciuszek w innym wydaniu

Inscenizacją „Kopciuszka" w wersji niemieckiej /Aschenputtel/ w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie odbył się szkolny Dzień Niemiecki. Obchody dnia zbiegły się z rocznicą zjednoczenia Niemiec. Przedstawienie w wykonaniu uczniów liceum w uwspółcześnionej aranżacji obejrzeli również uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sulęcinie.

Podczas dnia odbyła się degustacja niemieckich potraw kulinarnych schwäbische spätzle rodem z Baden-Württemberg oraz quizy i konkursy z nagrodami ufundowanymi przez Ambasadę Niemiecką w Warszawie. W gabinecie języka niemieckiego uczniowie zapoznali się z historią, geografią i kulturą naszego zachodniego sąsiada. W celu poszerzenia swojego słownictwa z języka niemieckiego uczestniczyli w grach planszowych, testach oraz zabawach językowych. Imprezę zorganizowały Regina Kucharska i Elżbieta Przybylska wykładowcy języka niemieckiego oraz grupa teatralna AMADEUSZ i klasa I B. W imprezie uczestniczył Wicestarosta Sulęciński Tadeusz Dąbroś oraz Dyrektor Liceum Jarosław Ugrynowicz.

W galerii fotorelacja z imprezy /bez komentarzy/