Biegali razem nad jeziorem - część I

09-10-2013

Biegali razem nad jeziorem - część I

Nad Jeziorem Ostrowskim k/Sulęcina odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w biegach przełajowych ZSS Sprawni Razem - Sulęcin 2013 pod Honorowym Patronatem Starosty Sulęcińskiego Dariusza Ejcharta.

Celem zawodów jest integracja i upowszechnianie biegania wśród osób niepełnosprawnych intelektualnie, jako jedna z form rekreacji oraz wykorzystanie osiągnięć sportowych do realizacji celów rehabilitacyjnych, rewalidacyjnych i wychowawczych. Biegi odbywały się w obiekcie leśnym nad Jeziorem Ostrowskim i przebiegały w zależności od wieku zawodniczek i zawodników na dystansie 1000 i 2000 metrów. Symboliczną trasę przebiegły dzieci w wieku przedszkolnym. W zawodach wzięły udział przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadpodstawowych z Kołczyna, Sulęcina, Torzymia, Wędrzyna, Słońska, Trzemeszna, Gądkowa Wielkiego, Lubniewic i Krzeszyc, jak również uczniowie ze szkół   specjalnych w Gorzowie, Żaganiu, Strzelcach Krajeńskich i Sulęcina. Organizatorem imprezy było Starostwo Powiatowe w Sulęcinie oraz Międzyszkolny Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Postomia" Sulęcin - Kołczyn. W imprezie uczestniczyli: Danuta Malinowska Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w Sulęcinie, Krystyna Tylczyńska Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Sulęcinie,  Grażyna Sobieraj Dyrektor i Anita Pakulska Zastępca Dyrektora   Zespołu Szkół Licealnych z Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie, Maciej Tonder Dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Sulęcinie, Jarosław Ugrynowicz Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Patryk Lewicki, Zastępca Komendanta Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie kom. Emilian Pal oraz Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sulęcinie kap. Waldemar Konieczny.

Specjalnym gościem mistrzostw był Tomasz Blatkiewicz z Lubniewic mistrz Paraolimpiady w Londynie 2012.

Poniżej pierwsza część fotorelacji z zawodów /bez komentarza/