Powiat Sulecinski

<     >

Projekt Modernizacja

Projekt Modernizacja

Powiat Sulęciński informuje, że w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie rozpoczęto realizację projektu pod nazwą „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim"

 

Najnowsze aktualności

Aktualności

Biegali razem nad jeziorem - część I

09-10-2013

Biegali razem nad jeziorem - część I

Nad Jeziorem Ostrowskim k/Sulęcina odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w biegach przełajowych ZSS Sprawni Razem - Sulęcin 2013 pod Honorowym Patronatem Starosty Sulęcińskiego Dariusza Ejcharta.

Celem zawodów jest integracja i upowszechnianie biegania wśród osób niepełnosprawnych intelektualnie, jako jedna z form rekreacji oraz wykorzystanie osiągnięć sportowych do realizacji celów rehabilitacyjnych, rewalidacyjnych i wychowawczych. Biegi odbywały się w obiekcie leśnym nad Jeziorem Ostrowskim i przebiegały w zależności od wieku zawodniczek i zawodników na dystansie 1000 i 2000 metrów. Symboliczną trasę przebiegły dzieci w wieku przedszkolnym. W zawodach wzięły udział przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadpodstawowych z Kołczyna, Sulęcina, Torzymia, Wędrzyna, Słońska, Trzemeszna, Gądkowa Wielkiego, Lubniewic i Krzeszyc, jak również uczniowie ze szkół   specjalnych w Gorzowie, Żaganiu, Strzelcach Krajeńskich i Sulęcina. Organizatorem imprezy było Starostwo Powiatowe w Sulęcinie oraz Międzyszkolny Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Postomia" Sulęcin - Kołczyn. W imprezie uczestniczyli: Danuta Malinowska Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w Sulęcinie, Krystyna Tylczyńska Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Sulęcinie,  Grażyna Sobieraj Dyrektor i Anita Pakulska Zastępca Dyrektora   Zespołu Szkół Licealnych z Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie, Maciej Tonder Dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Sulęcinie, Jarosław Ugrynowicz Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Patryk Lewicki, Zastępca Komendanta Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie kom. Emilian Pal oraz Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sulęcinie kap. Waldemar Konieczny.

Specjalnym gościem mistrzostw był Tomasz Blatkiewicz z Lubniewic mistrz Paraolimpiady w Londynie 2012.

 

Poniżej pierwsza część fotorelacji z zawodów /bez komentarza/

Galeria

OGŁOSZENIA

Bezpłatne porady dla Osób niepełnosprawnych

Gorzowski Oddział Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem, wspólnie z Karkonoskim Sejmikiem Osób Niepełnosprawnych z/s w Jeleniej Górze, kontynuuje w bieżącym roku realizację projektu pod nazwą „Międzyregionalne Centrum Informacji i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami" - „CIWON 2019", współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Nabór wniosków na mikrodotacje

Fundacja Rozwoju Holistycznego wraz ze Stowarzyszeniem LGD „Między Odrą a Bobrem" prowadzą nabór wniosków na mikrodotacje w ramach projektu pn. „Startuj z FIO - NOWY POCZĄTEK" w województwie lubuskim.  Wnioski należy składać wyłącznie pocztą elektroniczną na adres: fio.lubuskie@gmail.com   do dnia 24.06.2019 r.

Więcej informacji na stronie http://www.fundacjarozwojuholistycznego.fam.org.pl/   oraz w załączniku.

SPRAWY SPOŁECZNE

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli.

PRZEWODNIK INTERESANTA

Wydział Budownictwa i Ochrony Środowiska

UWAGA!!!! od dnia 01.06.2018 r. obsługa klientów w Wydziale Budownictwa i Ochrony Środowiska będzie odbywać się wg poniższego harmonogramu:

Poniedziałek 8.00-17.00
Wtorek 7.30-15.30
Środa -------------
Czwartek 7.30-15.30
Piątek 7.30-14.30

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

INTERNETOWY SYSTEM UMAWIANIA WIZYT

Przeczytaj załącznik z instrukcją internetowego systemu umawiania w wydziale komunikacji.

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta

Adres skrytki ePUAP:      /6263tjcpw3/skrytka