Abakus wyłonił najlepszych

14-03-2014

Abakus wyłonił najlepszych

Do konkursu „O Złoty Abakus Starosty Sulęcińskiego", który się odbył w dniu dzisiejszym w I Liceum Ogólnokształcących im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie przystąpiło 36 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Torzymia, Słońska, Lubniewic, Kołczyna, Boczowa, Trzemeszna Lubuskiego i Sulęcina. Konkurs otworzył Wicestarosta Sulęciński Tadeusz Dąbroś oraz Dyrektor Liceum Jarosław Ugrynowicz.

Jury pod kierownictwem Danuty Baranowskiej wyłoniło najlepszych uczniów w konkursie. W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajęła Alina Światłowska, a II miejsce Adam Keklak oboje ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie. III miejsce zajęła Natalia Poznańska ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Warszawy w Kołczynie. W kategorii gimnazja I miejsce zajęła Julianna Szemitko z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sulęcinie, II miejsce Tomasz Borkowski, a III miejsce Natalia Sadurska oboje z Publicznego Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego w Torzymiu. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zajęła Magdalena Łuszczak, II miejsce Ewelina Florczak i III miejsce Aleksandra Dudek. Wszyscy z I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie. W klasyfikacji ogólnej w kategorii szkoły podstawowe I miejsce i „Abakus Starosty" zajęła szkoła podstawowa w Sulęcinie, a II miejsce ex aequo szkoła podstawowa w Torzymiu i Słońsku. W kategorii gimnazja I miejsce oraz „Abakus Starosty" zajęło gimnazjum w   Torzymiu. II miejsce gimnazjum w Sulęcinie i III miejsce gimnazjum w Lubniewicach. W kategorii szkoły ponadgimnazjalne I miejsce zajęło I Liceum Ogólnokształcące w Sulęcinie, a II miejsce Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie. Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe.W przerwie przed wręczeniem nagród i statuetek wystąpiły w mini recitalu Marta Rojewska, Karolina Fura i Justyna Rosolska solistki z I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie.

- Dzisiejszy konkurs dowodzi, że wśród dzieci i młodzieży istnieje zainteresowanie matematyką. To dobrze świadczy o nich samych, jak również o nauczycielach i szkołach do których uczniowie uczęszczają. „Abakusy" przypadły najlepszym szkołom, ale to nie dowód że uczniowie z pozostałych szkół uczą się gorzej. Każdy konkurs stanowi pewną tremę i przypuszczam, że tylko trema była przeszkodą w uzyskaniu największej ilości punktów. Gratuluję wszystkim za udział w konkursie, ponieważ przegranych w nim nie ma Dziękuję również wszystkim nauczycielom za zaangażowanie i przygotowanie swoich wychowanków do tego konkursu - powiedział na zakończenie Wicestarosta Tadeusz Dąbroś.

W galerii fotorelacja z konkursu /bez komentarzy/