Zaprezentują powiat na PRO ARTE

19-03-2014

Zaprezentują powiat na PRO ARTE

W dniu dzisiejszym w ramach Pro Arte w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie, odbył się Lubuski Konkurs Recytatorski. Wzięło w nim udział 53 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu sulęcińskiego oraz recytatorzy z Sulęcińskiego Ośrodka Kultury w Sulęcinie.

Jury w składzie Anna Zadłużna z Regionalnego Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze oraz Bartłomiej Skrzypczak dyrektor Sulęcińskiego Ośrodka Kultury w Sulęcinie nominowało 9 uczniów, którzy będą reprezentowali powiat sulęciński na przeglądzie wojewódzkim.

Nominacje w poszczególnych grupach otrzymali:

klasy I - III

Antonina Taszarek ze szkoły podstawowej w Torzymiu,

Nikola Jaster ze szkoły podstawowej w Krzeszycach,

Marcin Markowski ze szkoły podstawowej w Sulęcinie,

klasy IV -VI

Konstanty Łukowski ze szkoły podstawowej w Torzymiu,

Martyna Bazan ze szkoły podstawowej w Gądkowie Wielkim,

Maria Miotk ze szkoły podstawowej w Krzeszycach

gimnazja

Dominika Jaster z gimnazjum w Krzeszycach,

Natalia Sadurska z gimnazjum w Torzymiu,

Marcin Krawczyk z gimnazjum w Sulęcinie.

W przerwie konkursowej wystąpiły solistki liceum: Justyna Rosolska, Ewelina Dopierała i Marta Rojewska.

Dyplomy i nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe.

- Dzisiejszy konkurs recytatorski jest dowodem, że poezja cieszy się dużym zainteresowaniem. Z roku na rok przybywa uczestników, którzy mają ochotę i chęci zaprezentowania swoich umiejętności recytatorskich nie tylko w swoim środowisku, ale również w szerszym gronie. Szkoła daje możliwości w samorealizacji, ponieważ posiada w tej dziedzinie wykwalifikowaną kadrę nauczycieli i pasjonatów poezji. Dziękuję wszystkim nauczycielem i opiekunom za przygotowanie do konkursu swoich uczniów i uczestnictwo w dzisiejszym przeglądzie. Nominowanym życzę sukcesów na przeglądzie wojewódzkim, a tym którym się dzisiaj nie powiodło życzę, aby za rok spróbowali po raz kolejny   - powiedział na zakończenie Wicestarosta Sulęciński Tadeusz Dąbroś.

W galerii fotorelacja z konkursu /bez komentarzy/