Stypendium Andrzeja Jandziszaka

20-03-2014

Stypendium Andrzeja Jandziszaka

Andrzej Jandziszak w latach 1968 - 1972 był uczniem I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie. W tym czasie mieszkał w Lemierzycach, ale korzystał z męskiego internatu przy liceum. Uczęszczał do klas I-IV B, których wychowawcą był wykładowca fizyki prof. Józef Szulc. Od wielu lat Andrzej Jandziszak mieszka w Montrealu w Kanadzie.

W 2010 roku ufundował osobiste stypendium dla najlepszego ucznia liceum. O stypendium może się ubiegać każdy uczeń liceum według ustalonych kryteriów, którymi jest ocena minimum 5.0 ze wszystkich przedmiotów oraz nienaganne zachowanie. W 2010 roku pierwsze stypendium w kwocie 2.500 złotych otrzymał Mateusz Terech obecnie student III roku Politechniki Poznańskiej na Wydziale Budownictwa. W 2011 roku stypendium w kwocie 2.500 złotych otrzymał Konrad Kołodnicki. W chwili obecnej student Politechniki Poznańskiej na Wydziale Mechanicznym.  W roku 2012 stypendium w kwocie 2.500 złotych otrzymała uczennica klasy II liceum Karolina Waszkiewicz, która jest również stypendystką stypendium ufundowanego przez Premiera Rzeczpospolitej Polskiej Donalda Tuska. W obecnym roku szkolnym 2013/2014 przeznaczona kwota stypendium została podzielona na sześć stypendystek wyłonionych z grona uczniów szkoły. Stypendia w kwocie 500 złotych każda otrzymały uczennice: Magdalena Jacykowska uczennica klasy IIA, Ida Kula uczennica klasy IB, Anna Olechnowicz uczennica klasy IIA, Iga Piaskowska uczennica klasy IIC, Aleksandra Sarna uczennica klasy IB oraz Natalia Sarna uczennica klasy IB.

Poniżej zdjęcia z komentarzem.