Niesiemy pomoc

23-03-2014

Niesiemy pomoc

Już po raz drugi Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. Marii Konopnickiej w Sulęcinie bierze udział w kolejnej edycji konkursu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w ramach programu „Ratujemy i Uczymy Ratować".

Celem ogólnopolskich zmagań szkół podstawowych jest rozpropagowanie zasad udzielania pierwszej pomocy wśród uczniów, nauczycieli i rodziców. W tym roku szkolnym w III edycji konkursu, nauczyciel prowadzący zajęcia w Ośrodku w ramach programu RUR - Katarzyna Dziadas z nauczycielkami Dianą Chajec i Ewą Rewers opracowały tekst piosenki o zasadach udzielania pierwszej pomocy, bo taki był konkursowy wymóg. W treści poznajemy cały algorytm BLS - podstawowych zabiegów resuscytacyjnych, który dzieci śpiewając doskonalą umiejętności niesienia pomocy poszkodowanym.

14 marca br. ogłoszono wyniki I etapu ogólnopolskiego. SOSW w Sulęcinie zakwalifikował się do półfinału ww. konkursu, jako jedna z trzech szkół województwa, gdzie będzie reprezentować powiat sulęciński.

9 kwietnia 2014r. w Gorzowie Wlkp. reprezentacja Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego wraz z nauczycielami, wystąpi przed komisją powołaną przez Fundację WOŚP, by zaprezentować swoje umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy.

Trzymajcie za nas kciuki, bo wielki finał już w maju, w Warszawie.

SOSW