Lekcja najnowszej historii

25-03-2014

Lekcja najnowszej historii

W dniu dzisiejszym I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie odbyły się wykłady    z historii najnowszej. Seminarium poprowadził  Jerzy Dutkiewicz przedstawiciel Instytutu Pamięci Narodowej Oddziału Szczecińskiego. Głównym celem wykładów było zachęcenie młodych ludzi do zainteresowania się najnowszą historią Polski.

Z wykładów skorzystała młodzież, która realizuje zajęcia historii bądź wos-u w zakresie rozszerzonym. W ciągu 90 minut uczniowie, przy wykorzystaniu aktywnych metod nauczania, zapoznali się z bolesnymi kartami historii Polski. Każda z lekcji, oparta na bogatym materiale źródłowym, dzięki zastosowaniu różnorodnych metod dydaktycznych, skłaniała ucznia do samodzielnych poszukiwań. Odbyły się cztery wykłady tematyczne:  PRL - państwo totalitarne, Dzieje pewnego eksperymentu - gospodarka PRL, Historie żołnierzy z wyrokiem - polskie podziemie niepodległościowe po 1945 r.

Wioletta Bartniak - nauczyciel historii

W galerii zdjęcia z wykładów /bez komentarzy/