Wiosenne talenty

26-03-2014

Wiosenne talenty

Jak co roku, w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Marii Konopnickiej w Sulęcinie świętowano nadejście kalendarzowej wiosny. Jednak aura za oknem wcale nie przypominała zielonej pory roku. Dzień 19 marca bardziej przypominał jesienne popołudnie niż wiosenny przednówek. Mimo to atmosfera w Ośrodku była gorąca. Od kilku lat ten dzień jest również obchodzony, jako „Dzień talentów".

Podczas „Wiosennego koncertu talentów" swoje uzdolnienia prezentowali zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. W programie znalazły się prezentacje piosenek, wierszy, układów tanecznych i mini inscenizacja teatralna. Organizatorzy zadbali o wystrój sali, składający się z kolorowych prac plastycznych wykonanych przez zdolnych uczniów, a uczestnicy o wspaniałe wiosenne kostiumy. Na scenie zaroiło się od bocianów, pszczółek, żabek i pięknie ukwieconych dziewcząt i chłopców. Wspólnie z uczniami i nauczycielami, wiosnę w ośrodku powitał starosta sulęciński Dariusz Ejchart. Kolejnym punktem wiosennego pikniku było symboliczne pożegnanie zimy - spalono przygotowaną wcześniej kukłę marzanny. Dla wszystkich uczestników pierwszego w tym roku wiosennego pikniku, dyrekcja szkoły zorganizowała smakowite „małe Conieco" - gorące kiełbaski z grilla, dzięki przychylności sponsorów: Zakładu Przetwórstwa Mięsnego Krzysztofa Sobieraja z Krzeszyc i Piekarni „ LEX" - Sulęcin. Serdecznie dziękujemy! Po raz kolejny okazało się, że w niepamięć odchodzi dawny dzień wagarowicza, a nadejście wiosny można miło i sympatycznie spędzić w szkole.

SOSW

W galerii zdjęcia z powitania wiosny /bez komentarzy/