Medale „Za Zasługi dla obronności kraju"

04-02-2013

Medale „Za Zasługi dla obronności kraju"

Podczas XXVIII sesji Rady Powiatu Sulęcińskiego, która odbyła się 30 stycznia br. w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych w Sulęcinie, na mocy decyzji nr 2225 Ministra Obrony Narodowej z dnia 18 października 2012 roku zostały nadane medale „Za Zasługi dla Obronności Kraju” rodzicom, których troje lub więcej dzieci pełniło czynną służbę wojskową.

Z Powiatu Sulęcińskiego srebrne medale otrzymali: p. Zofia Biernaś z Lubniewic, której trzech synów Zbigniew, Jarosław i Przemysław pełniło czynną służbę wojskową, pp. Krystyna i Władysław Szatyńscy z Lubniewic, których trzech synów Przemysław, Remigiusz i Jarosław w latach 1994 - 2008 byli żołnierzami służby czynnej w wojsku polskim oraz pp. Anna i Jan Habura z Torzymia, których trzech synów Jerzy, Tomasz i Paweł pełniło czynną służbę wojskową. Pod nieobecność na uroczystości Państwa Habura medale zostały przekazane synowej p. Annie Habura. W obecności radnych powiatu i gości zaproszonych odznaczenia dokonał mjr Robert Barylak z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Gorzowie.

Uhonorowanym kwiaty i upominki wręczył Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart. W dalszej części obrad po przyjęciu poprawki do jej porządku wniesionej przez Starostę Sulęcińskiego Dariusza Ejcharta w sprawie zmiany uchwały budżetowej na rok 2013 dotyczącej dofinansowania budowy lądowiska dla śmigłowców ratunkowych przy szpitalu powiatowym, radni podjęli uchwałę w sprawie ustalania rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie Powiatu Sulęcińskiego oraz uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie przez Powiat Sulęciński porozumień z Miastem Zielona Góra i Miastem Gorzów Wielkopolski, których przedmiotem będzie organizacja i zasady finansowania kształcenia uczniów w zakresie teoretycznych przedmiotów zawodowych.

DZIERŻAWA NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na dzierżawę nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa pokrytej wodami jeziora Kręcko.

Konkurs na stanowisko Dyrektora I LO w Sulęcinie

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora I  Liceum Ogólnokształcącego w  Sulęcinie.

Wykaz nieruchomości do dzierżawy

Starosta Sulęciński informuje o wykazie nieruchomości Skarbu Państwa przeznaczonych do oddania w dzierżawę w drodze bezprzetargowej.

Wykaz w załączniku.