Dołącz do nas ! – Dzień Drzwi Otwartych w...

14-05-2014

Dołącz do nas ! – Dzień  Drzwi Otwartych  w Zespole Szkół Licealnych   i Zawodowych w Sulęcinie

29  kwietnia 2014r. był dniem otwartym w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Europejskiej    w Sulęcinie.

Szkołę tłumnie odwiedziła młodzież, rodzice   i opiekunowie z licznych gimnazjów nawet spoza województwa lubuskiego. Wszyscy mieli okazję zwiedzić   gabinety lekcyjne wyposażone w tablice multimedialne,   zmodernizowane warsztaty z nowoczesnymi pracowniami, internat i szkolne boiska. W świetlicy i centrum czytelniczo-medialnym   zorganizowano kawiarenkę, gdzie     goście po trudach zwiedzania mogli odpocząć  przy ciepłej  herbacie,  i cieście. Tam także można było zobaczyć galerię zdjęć   z życia szkoły przygotowaną   specjalnie na tę okazję.

Gimnazjalistom przedstawiono ofertę kształcenia na przyszły rok szkolny. W tym celu   przygotowano stoisko informacyjne połączone z prezentacją szkolnych klubów zainteresowań. Atrakcji nie zabrakło podczas wspólnego spotkania. Pokazie tańca   w wykonaniu szkolnego zespołu tanecznego, a następnie przedstawieniu teatralnym „ Grease - wakacyjna miłość" - przygotowanym przez szkolne koło teatralne prowadzone pod kierunkiem pani Anny Sobieraj.   Do odważnych gimnazjalistów za wyniki uzyskane w konkursie wiedzy o ZSLiZ w Sulęcinie trafiły nagrody w postaci książek. Wyczekiwanym   punktem programu było wylosowanie nagrody niespodzianki - tableta dla gimnazjalisty, który dokonał wpisu na listę gości i otrzymał konkursowy kupon z numerem. Tablet powędrował do uczennicy gimnazjum w Ośnie Lubuskim. Radość była wielka.

Wieloletnia   współpraca szkoły z policją (także niemiecką), wojskiem i strażą pożarną  umożliwiły  ciekawe pokazy sprzętu i umiejętności   tych służb,   przy znacznym wsparciu uczniów z tzw. klas mundurowych.   Goście mogli   także spróbować prawdziwej wojskowej grochówki, czy pieczonych kiełbasek.

„ Bardzo nam się tu podoba, szczególnie te nowe warsztaty, wyglądają bardzo nowocześnie, przyjdę do tej szkoły", powiedział w imieniu wielu odwiedzających gimnazjalista z Sulęcina. Zarówno szkoła jak i gimnazjaliści stanęli na wysokości zadania. Nas ucieszyli tak licznie przybyli goście, gimnazjalistów natomiast oferta z przygotowanymi atrakcjami i niespodziankami.

Karolina Kozionoga

Karina Rogowska